LACIO SE PRIBLIŽIO LIGI ŠAMPIONA! Vlahović pisao istoriju, Penaldo spasio Juve, Sampa tukla Romu

34. kolo serije a

Očekuju nas još pet utakmica do kraja dana

Fudbaleri Lacija pobedili su danas na svom terenu Đenovu sa 4:3, u utakmici 34. kola italijanskog prvenstva.

Lacio je poveo u 30. minutu golom Hoakina Koree, a prednost je udvostručio Ćiro Imobile iz jedanaesterca u 43. minutu. Fudbaler Lacija Adam Marušić postigao je autogol u 47. minutu, a zatim je strelac za rimski tim bio Luis Alberto u 48. minutu.

Konačan rezultat postavio je Korea u 56. minutu, svojim drugom golom na utakmici.

Lacio sada ima 20 pobeda i šesti je na tabeli sa 64 boda, ali iz 33 utakmice.

Đenova je pretrpela 14. poraz, zauzima 13. mesto na tabeli sa 36 bodova i nalazi se na pet bodova od zone ispadanja.

Fudbaleri Bolonje i Fjorentine odigrali su danas nerešeno 3:3, u utakmici 34. kola italijanskog prvenstva.

Fjorentina je povela u 21. minutu golom srpskog fudbalera Dušana Vlahovića, a izjednačio je Rodrigo Palasio u 31. minutu. Novo vodjstvo gostujućem timu doneo je Djakomo Bonaventura u 64. minutu, a ponovo je izjednačio Palasio u 71. minutu.

Drugi gol na utakmici Vlahović je postigao u 73. minutu za novo vodjstvo "ljubičastih", a bod Bolonji obezbedio je Palasio, svojim trećim golom na meču, u 84. minutu.

Bolonja je 12. na tabeli sa 39 bodova, a Fjorentina ima četiri boda manje na 14. mestu.

Fudbaleri Napolija i Kaljarija odigrali su nerešeno 1:1.

Domaći Napoli poveo je golom Viktora Osimhena u 13. minutu, a Kaljari je osvojio bod u četvrtom minutu nadoknade vremena, kada je strelac bio Nandes.

Napoli na četvrtom mestu na tabeli ima 67 bodova, dva manje od trećeplasiranog Milana. Kaljari zauzima 16. mesto sa 32 boda, bodom više od Beneventa koji je prvi u zoni ispadanja.

Sasuolo i Atalanta odigrali su nerešeno 1:1, a Lacio je pobedio Djenovu sa 4:3.

Fudbaleri Juventusa savladali su Udineze nakon preokreta 2:1 u 34. kolu Serije A.

Gosti iz Torina su gubili sve do 83. minuta, ali je onda na scenu stupio Kristijano Ronaldo.

On je prvo iznudio jedanaesterac, koji je realizovao, a onda glavom u poslednjem minutu doneo trijumf svojoj ekipi.

Fudbaleri Sampdorije pobedili su večeras na svom terenu Romu sa 2:0, u 34. kolu italijanske Serije A.

Golove za Sampdoriju postigli su Adrien Silva u 45. i Jakub Jantko u 66. minutu.

Sampdorija je deveta sa 45 poena, dok je Roma sa 55 bodova na sedmom mestu.

U narednom kolu, Sampdorija će gostovati Interu, dok će Roma dočekati Krotone.