DMITROVIĆ SAČUVAO MREŽU, EIBAR KONAČNO POBEDIO: Atletiko srećno sačuvao vrh, REAL ga prati! (VIDEO)

primera, 34. kolo

Ne da se ni Ueska koja je u finišu došla do tri strašno bitna boda protiv Sosijedada

Eibar je na svom terenu pobedio ekipu Alavesa sa 3:0, u prvom meču današnjeg programa 34. kola španske Primere.

Sva tri gola za domaći tim postigao je Kike u trećem, 50. i 59. minutu meča.

Eibaru je ovo prva pobeda u La Ligi od 3. januara, kada je pobedio ekipu Granade.

Za domaći tim je ceo meč odigrao srpski golman, Marko Dmitrović.

Na tabeli Primere Alaves je na 16. mestu sa 31 bodom, dok je Eibar na poslednjem mestu, sa 26 bodova.

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su na gostovanju ekipu Elčea sa 1:0.

Gol koji je Luis Suares postigao u 16. minutu za goste, poništen je nakon gledanja VAR-a zbog ofsajd pozicije.

Gosti su ipak sedam minuta kasnije došli do gola preko Markosa Ljorentea, nakon što je lopta na putu ka golu pogodila igrača Elčea Hosea Sančesa i promenila pravac.

Elče je u prvom minutu nadoknade vremena mogao do boda, ali je Fidel sa penala pogodio samo stativu.

Atletiko je uvećao prednost na tabeli Primere sa 76 bodova, pet više od Reala i Barselone, na drugom i trećem mestu, ali i sa utakmicom više.

Elče se nalazi na 18. mestu, u zoni ispadanja, sa 30 bodova.

U sledećem kolu Primere Atletiko gostuje Barseloni, a Elče gostuje Real Sosijedadu.

Fudbaleri Ueske pobedili su Real Sosijedad sa 1:0.

Strelac je bio Sandro Ramires u 87. minutu.

Ueska je ostvarila važnu pobedu u borbi za opstanak, prvu posle tri vezana poraza.

Sada je na 17. mestu sa 30 bodova, koliko imaju i Valjadolid i Elče koji su u zoni ispadanja.

Real Sosijedad sa 53 boda zauzima peto mesto na tabeli.

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Osasunu sa 2:0, a otpor gostiju su slomili u finišu.

Golove su dali Eder Militao u 76. i Kazemiro u 80. minutu.

Real Madrid je drugi na tabeli sa 74 boda.

Iznad je Atletiko Madrid sa 76, dok Barselona ima tri manje od Reala, uz utakmicu manje.