TADIĆU PONIŠTEN GOL ZA PROLAZAK: Junajted rutinski, Arsenalova rapsodija u Češkoj, Dinamo završio evropski san!

1/4 finale LIGE EVROPE

Poznati polufinalisti Lige Evrope: Viljareal - Arsenal, Roma - Mančester junajted

Objavljeno: 23:22h

Večeras su se igrala četiri revanša četvrtfinala Lige Evrope, a prolaz dalje su obezbedili; Mančester junajted, Arsenal, Roma i Viljareal.

Roma je na svom stadionu igrala nerešeno sa Ajaksom 1:1, ali zbog pobede u gostima 2:1 je prošla dalje.

Rimljani su ušli oprezno u revanš, znali su da moraju da više paze na svoj gol.

Međutim, Ajaks je uspeo da probije bedem i povede u 49. minutu preko Broubija.

Nedugo zatim Tadić je pogodio za 2:0 i rezultat koji je vodio Ajaks dalje, međutim sudija je poništio taj pogodak nakon konsultacije sa VAR-om.

Ipak, nedugo zatim Roma je preko Džeka izjednačila i na kraju se plasirala u polufinale.

Mančester je nakon pobede u gostima 2:0, slavio i kod kuće protiv Granade 1:0.

Već u šestom minutu meča Junajted je uspeo da povede i parktično već tada stavi tačku na ovaj dvomeč.

Lopta je najpre bila upućena ka Pogbi u kaznenom prostoru, ovaj je glavom vratio za Kavanija, a urugvajski napadač na pravi način zahvatio loptu i poslao je u mrežu1:0.

Od tada je Mančester junajted mogao mirno da nastavi utakmicu, a gostima je ostalo da pokušaju da poprave utisak i eventualno izbegnu još jedan poraz.

Na kraju još jedan pogodak ovaj put autogol i "Crveni đavoli" su u polufinalu.

Slavija nakon remija u Londonu, demolirana je u češkoj od strane Arsenala 4:0.

Arsenal je nakon prvog poluvremena rešio pitanje pobednika, pošto je vodio sa 3:0.

Do kraja su postigli još jedan pogodak.

Dinamo nije uspeo da napravi još jednu senzaciju kao protiv Totenhema, pa je posle poraza u Zagrebu od 1:0, takođe poražen i u Španiji od Viljareala sa 2:1.

Strelci za španski tim bili su Pako Alkaser u 36. i Djerar Moreno u 43. minutu, dok je jedini pogodak za Dinamo postigao Mislav Oršić u 74. minutu.

Prvi meč polufinala igra se 29. aprila, dok je revanš na programu 6. maja.