REAL ODOLEO NA ENFILDU! Siti po drugi put u polufinalu elitnog takmičenja! (VIDEO)

LIGA ŠAMPIONA, ČETVRTFINALE

Sva dešavanja mogli ste pratiti na blogu Espresa

Objavljeno: 23:21h

Svi polufinalisti ovosezonske Lige šampiona poznati su posle večerašnjih mečeva.

U sudaru klubova su ukupno 19 trofeja prvaka Evrope, Liverpul nije uspeo da nadoknadi poraz 1:3 iz Madrida i Real je stigao do polufinala u kom će biti favorit protiv Čelsija.

U Dortmundu je Borusija bila na dobrom putu da šokira Mančester siti, ali je tim Pepa Gvardiole preokrenuo u drugom poluvremenu i kao pre osam dana pobedio 2:1.

FK Real Madrid

Redsi su imali dobrih šansi protiv kraljevskog kluba, naročito u prvom delu igre, ali je izostala realizacija Salaha, Vajnalduma, Firmina...

Tim Zinedina Zidana je tako nastavio pohod ka 14. tituli prvaka Starog kontinenta.

1 / 7 Foto: EPA/Peter Powell

Tinejdžer iz Engleske Džud Belingem je zadao prave muke Sitiju u prvom poluvremenu duela na Zignal Iduna parku. Postigao je gol kojim je Borusija stekla ukupnu prednost zbog gola u Mančesteru.

Ipak, sve se preokrenulo posle nespretne intervencije Emera Džana u sopstvenom šesnaestercu. Nije dobro izbio loptu glavom, ona ga je pogodila u ruku, a penal je vrlo sigurno izveo Rijad Marez.

1 / 5 Foto: Printscreen/Twitter/@ChampionsLeague

Jurili su domaći gol za produžetak, ali nisu imali prave prilike, a sve je bilo gotovo posle vrlo jakog i preciznog šuta Fodena u 75. minutu.

Ovo je drugo polufinale "Građana" u istoriji kluba, a prvo od sezone 2015-16. Rival će im biti Pari Sen Žermen.

Svoje protivnike u polufinalu saznaće Čelsi i Pari Sen Žermen koji su juče izborili plasman među četiri najbolje.

II POLUVREME

>Sve je gotovo i u Nemačkoj, Siti je među četiri najbolja kluba Evorpe.<

90+4. minut - kraj utakmice, Real je u polufinalu.

90+2. minut - Kurtoa je još jednom zaustavio pokušaj Salaha iskosa.

90. minut - četiri minuta nadoknade je odredio Kajpers.

81. minut - Benzema je bio sam u petercu, ali je glavom prebacio čitav gol.

>GOL u Dotrtmundu - Siti je rešio sve dileme. Izvrstan udarac Fodena sa oko 18 metara, Hic je samo odbio loptu do leve stative, ona se onda odbila u mrežu - 1:2 u 75 minutu!<

69. minut - nova šansa za Liverpul, ali je Militao bio na pravom mestu.

68. minut - Salah je imao priliku, utisak je da je kasno šutirao, pa je njegov udarac izblokiran, a imao je u jednom trenutku prostora u srcu šesnaesterca.

66. minut - Vinisijus je bio u kontri, Alison ipak prvi stigao do lopte, pa onda dobro intervenisao i ispred Benzeme.

60. minut - Klop je posegao za izmenama. Alkantara i Žota su zamenili Milnera i Kabaka.

54. minut - dobar prodor i ubacivanje Vinisijusa, ali je Milner ispratio i otklonio opasnost.

>PENAL za Mančester u Dortmundu! Džan je loptu zahvatio glavom, ona ga onda pogodila u ruku, sudija je pokazao na belu tačku. VAR je potvrdio odluku, a Marez bio neumoljiv - 1:1 u 55. minutu<

48. minut - još jednom je pokušao Firmino, sada glavom, ali iz teške pozicije nije uspeo ozbiljno da zapreti.

46. minut - drugo poluvreme je počelo, opet šansom Liverpula. Firmino je šutirao, Kurtoa odbranio.

I POLUVREME

45+2. minut - I u Liverpulu je kraj prvog dela. Real je uspešno odoleo, domaći će morati još ofanzivnije u nastavku.

>Gotovo je prvo poluvreme u Dortmundu - Borusija vodi 1:0.<

45+1. minut - Kajpers je odredio dva minuta nadoknade, u prvom je Mane olako pao pred golom Reala, ali sudija nije naseo.

42. minut - Salah je imao dobrui priliku, pa Vajnaldum još bolju, ali je šutirao preko gola...

>Odličnu priliku imao je Mančester siti u Dortmundu, Marez je šutirao iz blizine, ali je Belingem sada spasio sopstveni gol i izbio loptu sa gol-linije<

25. minut - posle nekoliko grubih startova Milnera, Kazemiro je kraj aut-linije "pokosio" kapitena domaćih i dobio žuti karton. Gužva koja je nastala je brzo raščišćena, i Robertson je opomenut.

20. minut - Benzema je pogodio stativu, potom je Kazemiro dobro šutirao sa distance, Alison odbranio.

>Borusija je nadoknadila prednost Sitija i zbog gola u gostima, sada ima ukupnu prednost protiv lidera Premijer lige. Strelac gola je bio Džud Belingem u 15. minutu.<

11. minut - fenomenalan udarac Milnera sa distance, Kurtoa je napravio paradu i odbio loptu u korner.

10. minut - gosti su imali priliku, bio je ofsajd, ali su definitivno uspostavili ravnotežu posle početnog pritiska Liverpula.

4. minut - još jedan opasan napad domaćih, lopta je prošla kroz peterac, na kraju korner koji nije bio opasan po Real.

2. minut - već prva velika šansa - Salah se našao u poziciji da šutira, ali je Kurtoa odbranio njegov udarac.