RAD PREOKRETOM SLAVIO PROTIV GLAVNOG KONKURENTA ZA OPSTANAK! Metalac odneo bodove iz Surdulice, Vojviodna pobedila

Danas je odigrano pet utakmica

Fudbaleri Inđije pobedili su danas Bačku sa 1:0, u 31. kolu Super lige Srbije.

Strelac je bio Željko Dimitrov u 21. minutu.

Inđija je neporažena treću utakmicu zaredom i 16. je na tabeli sa 33 boda.

Još je u zoni ispadanja sa tri boda manje od Novog Pazara, koji je na 14. mestu koje obezbedjuje opstanak, a koji ima utakmicu manje.

Bačka ima 16 bodova i naredne sezone neće igrati u najvišem rangu srpskog fudbala.

Napredak je na svom terenu slavila protiv Mačve sa 2:0.

Poveli su golom Milunovića u 41. minutu, a Čečarić je postavio konačan rezultat u 55.

Kruševčani su 16. na tabeli sa 35 bodova i do kraja im sledi borba za opstanak do kraja sezone, a Mačva može da se sprema za Prvu ligu Srbije sledeće sezone, jer su 19. sa 21. bodom.

Na stadionu ''Kralj Petar Prvi'' Rad je pobedio Novi Pazar sa 3:2.

Utakmicu sa dosta preokreta smo imali prilike da gledamo. Poveli su domaći u desetom minutu golom Gojkovića, Delimeđac je izjednačio u 26. Drugo poluvreme je pogodtkom otvorio Šarić u 52. minutu, potom je Kaluđerović postigao gol u 77, a konačan rezultat je postavio Gigić u 82. minutu.

Rad je sad 15. sa 36 bodova, a Novi Pazar samo jedno mesto ispred, odnosno prvi iznad crte zone ispadanja.

U Surdulici je Metalac odneo sva tri boda. Na ''Maloj Bombojeri'' smo videli tri gola, od kojih su gosti postigli dva.

Poveli su domaći, kad je u 23. minutu, postigao gol Makarić, onda je Mbungu je izjednačio u 30, a u 59. minutu je Maksimović doneo pobedu.

Metalac je na desetom mestu sa 41. bodom, a Radnik je na visokom petom sa 48.

Vojvodina je pobedila na svom terenu pobedila Zlatibor sa 2:1.

Zukić je u 32. minutu doveo svoj Vošu u vođstvo, Vukić je izjednačio u 63, a pobedu je doneo Vukadinović u 77. minutu igre.

Na tabeli je Voša ostala na trećem mestu sa 63 bodova, a Zlatiboer je 18. sa 22 boda.

Superliga, 31. kolo:

Ponedeljak:

Inđija – Bačka 1:0 (Dimitrov 21)

18.00 Napredak – Mačva 2:0 (Milunović 42, Čečarić 55)

18.00 Rad – Novi Pazar 3:2 (Gojković 10, Šarić 52, Kaluđerović 77; Delimeđac 26, Gigić 82)

18.00 Radnik – Metalac 1:2 (Makarić 23; Mbungu 30, Maksimović 59)

18.00 Vojvodina - Zlatibor 2:1 (Zukić 32, Vukadinović 77; Vukić 63)