KALUĐEROVIĆ SRUŠIO VOŠU! Napredak slavio u Nišu, Radnik jači od Bačke!

superliga, 30. kolo

U centru pažnje je 164. večiti derbi koji počinje u 18.00 časova

Fudbaleri Rada pobedili su danas na svom terenu Vojvodinu sa 2:0, u utakmici 30. kola Superlige Srbije.

Dvostruki strelac bio je Andrija Kaluđerović, koji je golove postigao u 48. minutu iz jedanaesterca i u 52. minutu.

Beogradska ekipa sada ima 10 pobeda i 15. je na tabeli sa 33 boda. Vojvodina je pretrpela šesti poraz i četvrta je na tabeli sa 60 bodova, bodom manje od trećeplasiranog Čukaričkog.

Fudbaleri Napretka pobedili su u Nišu domaći Radnički sa 2:1.

Napredak je poveo u sedmom minutu golom Alena Melunovića iz jedanaesterca, a izjednačio je, takodje iz jedanaesterca, Nenad Gavrić u 62. minutu.

Pobedu Napretku obezbedio je Saša Marjanović pogotkom u 73. minutu.

Klub iz Kruševca ima osam pobeda u prvenstvu i zauzima 16. mesto na tabeli sa 32 boda. Radnički, koji je pretrpeo treći uzastopni poraz, ukupno 14. u ligi, zauzima 10. mesto sa 38 bodova.

Fudbaleri Radnika pobedili su na gostovanju Bačku sa 2:0.

Radnik je poveo u 37. minutu golom Nikole Bogdanovskog, a konačan rezultat postavio je igrač Bačke Marko Stojanović, koji je postigao autogol u 89. minutu.

Ekipa iz Surdulice je ostvarila 14. pobedu u ligi i peta je na tabeli sa 48 bodova, a Bačka je pretrpela 20. poraz i poslednja je sa 16 bodova.

Od 18 časova na stadionu "Rajko Mitić" igraju Crvena zvezda i Partizan.

Utakmice Metalac-Javor i Zlatibor-Inđija odložene su za četvrtak od 16 časova, pošto danas nisu bili spremni tereni zbog velike količine snega.