SEVILJA POBEDOM UČINILA BORBU ZA TITIULU NIKAD ZANIMLJIVIJOM! Rezultat u Kadizu u senci skandala

la liga, 29. kolo

Pobede su ostvarili Alaves i Kadiz, dok su Elče i Betis podelili bodove

Objavljeno: 02:38h

Fudbaleri Alavesa, izgubili su od Selte na svom terenu rezultatom 3:1.

Nolito je doveo goste do prednosti u 8. minutu, a samo šest minuta kasnije, Aspas je duplirao prednost.

U 20. minutu, Mina je rešio pitanje pobednika.

U nastavku utakmice, Muriljo je dobio drugi žuti karton za ekipu Selte u 54. minutu.

Konačan rezultat, postavio je Florian Lejeune u 86. minutu.

Nakon ovog kola, Selta je na 8. mestu sa 37 osvojenih bodova, dok je Alaves na poslednjem, 20. mestu sa 23 boda.

U drugom meču dana, Elče i Betis su podelili bodove, a utakmica je završena rezultatom 1:1 (1:1).

Gosti su poveli u 14. minutu kada je Iglesias pogodio sa penala.

Konačan rezultat, postavio je Milja u 36. minutu.

Nakon ovog kola, Betis je na 5. mestu sa 46 bodova, dok je Elče na 17. mestu sa 26 bodova.

Veliki skandal potresao je Španiju, na meču između Kadiza i Valensije koji je završen pobedom domaćih 2:1 (1.1).

U 14. minutu, Kala je doveo Kadiz u prednost, a već u 19. minutu, Guedes je sjajno poslao loptu u prazno do Gameira, koji desnom spoljnom pronalazi put do mreže domaćina.

Onda, veliki skandal. Štoper Valensije, Diakabi je dobio žuti karton i otišao je da se obračuna sa igračima Kadiza. Potom je napustio teren i nije želeo da se vrati jer su ga navodno igrači domaćih vređali na rasnoj osnovi. Prekid je trajao čitavih 20 minuta.

Konačan rezultat, postavio je Mauro u 88. minutu.

U ekipi Kadiza,Filip Malbašić je ušao umesto Alvara Negreda u 73. minutu, dok je na drugoj strani Uroš Račić odigrao ceo meč za Valensiju.

Nakon ove utakmice, Valensija je na 12. mestu sa 33 boda, dok je Kadiz na 13. mestu sa bodom manje.

U poslednjoj utakmici dana,Sevilja je u derbiju kola pobedila Atletiko Madrid rezultatom 1:0 (0:0).

Jedini gol, viđen je u 70. minutu. Hesus Navas je maestralno centrirao na drugu stativu, a tu loptu je glavom sa sedam metara zakucao Akunja.

Nakon ovog kola, Atletiko Madrid je i dalje na prvom mestu sa 66 bodova, dok je Sevilja na 4. mestu sa 58 bodova.