TAJ SRBIN JE ZVER: Kostić ponovo ZASIJAO, Bajern uništio Lajpcigu snove, mali Tiram preokrenuo Frajburg!

bundesliga

Bravo!

Objavljeno: 22:30h

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta pobedili su danas na gostovanju ekipu Borusije Dortmund sa 2:1, u meču 27. kola Bundeslige.

Gosti su poveli autogolom Nika Šulca u 11. minutu, a izjednačenje na poluvremenu Dortmundu doneo je Mats Humels u 45. minutu.

Gol igrača gostiju Štefana Ilzankera u 65. minutu je poništen nakon provere VAR-a zbog ofsajda, ali je Ajntraht na kraju ipak slavio. Gol za pobedu postigao je Andre Silva u 87. minutu, na asistenciju Filipa Kostića.

Luka Jović i Kostić odigrali su ceo meč za ekipu Ajntrahta, a Filip je ubeležio i novu asistenciju.

Frankfurt je četvrti na tabeli sa 50 bodova, a Borusija je peta sa 43 boda na tabeli Bundeslige.

Volfsburg je na svom terenu minimalnim rezultatom savladao Keln, a jedini gol postigao je Josip Brekalo u 69. minutu.

Na tabeli nemačkog šampionata Volsfburg je treći sa 54 boda, dok je Keln na 16. mestu sa 23 boda.

Fudbaleri Bajer Leverkuzen su sa 2:1 na svom terenu savladali ekipu Šalkea.

Lukas Alario je u 26. minutu doveo domaći tim u vodstvo, za 2:0 je pogodio Patrik Šik u 72. minutu, dok je jedini gol za goste postigao je Klas-Jan Huntelar u 81. minutu.

Bajer je na šestom mestu na tabeli sa 43 boda, a Šalke je na poslednji sa samo 10 osvojenih bodova.

Augsburg je na domaćem terenu pobedio Hofenhajm sa 2:1.

Ruben Vargas je u osmom minutu postigao prvi gol za domaći tim, da bi u 23. minutu Andre Han uvećao prednost. Konačan rezultat je postavio Robert Skov u 86. minutu.

Srpski fudbaler Mijat Gaćinović odigrao je celo drugo poluvreme za ekipu Hofenhajma.

Augsburg je na 11. mestu prvenstva Nemačke sa 32 boda, dok je Hofenhajm na 12. poziciji sa dva boda manje.

Fudbaleri Majnca i Arminije Bilefeld odigrali su nerešeno 1:1. Danijel Brosinski je u 56. minutu iz penala doveo domaći tim u vodjstvo, a bod gostima doneo je Andreas Volgzamer u 76. minutu.

Na tabeli Bundeslige Majnc je na 14. mestu sa 25 bodova, dok je Bilefeld pretposlednji sa dva boda manje.

Fudbaleri Bajerna pobedili su večeras u gostima Lajpcig sa 1:0, u 27. kolu nemačke Bundeslige.

Strelac pobedonosnog gola za Bajen bio je Leon Gorecka u 38. minutu.

Bajern je zabeležio 20. pobedu u prvenstvu i zauzima prvo mesto sa 64 poena, sedam više od drugoplasiranog Lajpciga.

U narednom kolu, Bajern će dočekati Union Berlin, dok će Lajpcig gostovati Verderu.

Fudbaleri Borusije iz Menhengladbaha upisali su trijumf nad Frajburgom rezultatom 2:1 (0:1) u meču 27. kola Bundeslige.

Gladbah je do pobede došao preokretom za koji je najzaslužniji dvostruki strelac Markus Tiram.