TRI UDARCA ČEKIĆEM, PA TRI PLOTUNA: Spektakl u derbiju Vest Hema i Arsenala! Spursi se dižu posle Zagreba! (VIDEO)

premijer liga, 29. kolo

Vidlei smo gol posle na brzinu izvedenog slobodnjog udarca, dva autogola, povratak posle tri gola zaostatka...

Spektakularan meč su odigrali Vest Hem i Arsenal u londonskom derbiju. Na kraju, podela bodova posle šest postignutih golova u utakmici 29. kola Premijer lige - 3:3 (3:1).

Uspavani su bili na startu gosti što je Vest Hem itekako iskoristio. Posle malo više od pola sata igre već je bilo 3:0!

Poveli su sjajnim golom Džesija Lingarda u 15. minutu. Samo dva minuta kasnije na brzinu su izveli slobodan udarac i uhvatili nespremnim odbranu "Tobdžija", a i golman Leno je loše odreagovao na šut Džeroda Bouena.

U 32. minutu Tomaš Souček je povećao na 3:0 i činilo se da će gosti doživeti katastrofu.

Vratio ih je u život baš Souček koji je loptu posle šuta Aleksandra Lakazeta skrenuo u sopstvenu mrežu u 38. minutu.

U nastavku je Arsenal pritiskao dugo i stigao do još jednog gola - ponovo je to bio autogol, ovog puta Dosona, u 61. minutu.

Lakazet je u 81. minutu na asistenciju rezerviste Pepea matirao Fabijanskog za 3:3 i usledila je neizvesna završnica, ali ipak više nije bilo golova.

"Čekićari" su peti sa 49 bodova, a Arsenal deveti sa 42 boda.

Fudbaleri Totenhema pobedili su večeras u gostima Aston Vilu sa 2:0.

Golove za Totenhem su postigli Karlos Vinisijus u 29. i Hari Kejn iz penala u 68. minutu.

Totenhem je šesti sa 48 poena, dok je Aston Vila sa 41 bodom na 10. mestu.

U narednom kolu, Totenhem će gostovati Njukaslu, dok će Aston Vila dočekati Fulam.

Rezultati:

Nedelja:

Vest Hem - Arsenal 3:3 (Lingard 15, Antonio 17, Souček 32 - Souček 39ag, Doson 61ag, Lakazet 81)

Aston Vila - Totenhem 0:2 (Vinisijus 29, Kejn 68p)