DORTMUND SLAVIO PROTIV HERTE! Petarda Volfsburga, Bajern nastavio pobednički niz

25. kolo Bundesliga

Od 18:30 sastaju se Dortmund i Herta

Objavljeno: 20:39h

U okviru 25. kola Bundeslige, danas su na programu pet utakmica, na kojima je u mečevima koji su počeli u terminu od 15:30, postignuto 12 golova.

Majnc je na svom terenu bio bolji od Frajburga sa 1:0.

Jedini gol je bio delo Šveđanina Kvajsona u 84. minutu.

Nakon ove pobede Majnc se nalazi na 16. mestu tabele sa 21. bodom, dok se Frjaburg nalazi na osmom mestu sa 34. boda.

Union Berlin je slavio na svom terenu bio bolji od Kelna rezultatom 2:1.

Poveli su gosti u nadoknadi prvog poluvremena kada je sa penala bio stelac Čeh Ondrej Duda. Domaći su uzvratili Kruze isto sa bele tačke u 48. minutu, a preokret je doneo Trimel u 67. minutu igre.

Klub iz prestonice Nemačke se posle ove pobede nalazi na sedmom mestu sa 38 bodova, a Keln je 14. sa 22 boda.

Bajern je došao do treće pobede zaredom, ovoga puta su savladali Verder iz Bremena sa 3:1.,

Bavarci su nakon prvog dela utakmice vodili sa 2:0, prvo je pogodio Gorecka u 22., a potom Gnabri u 35. Treči gol je postigao Levandovski u 67. minutu.čime je postao drugi najboilji strelac Bajerna u istoriji. Počasni gol za Verder je dao Fulkrug u 86. minutu.

Bajern sada ima 58 bodova pet više od Lajpciga koji je drugi, a Verder ima 30 bodova i trenutno je na 12. mestu tabele.

Fudbaleri Volfsburga su opravdali očekivanja i savladali slabašni Šalke sa ubedljivih 5:0.

Mrežu ekipe iz Gelzenkirhena je otvorio njihov igrač Škodran Mustafi autogolom u 32. minutu. Potom je u drugom poluvremenu prvo pogodio Veghorst u 51. Baku je bio strelac u 58, Brekalo u 64. dok je konačan rezultat Filip u 79. minutu.

Volfsburg je treći sa 48. bodova, a Šalke tavori na začelju sa svega 10 osvojenih bodova.

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su danas Hertu sa 2:0, u 25. kolu Bundeslige.

Strelac u Dortmundu je bio Julijan Brant u 54. i Jusufa Mukoko u 90. minutu.

Gosti iz Berlina su u finišu bili sa igračem manje, pošto je u 80. minutu isključen Vladimir Darida.

Borusija je peta na tabeli nemačkog prvenstva sa 42 boda.

Herta je na 15. mestu sa 21 bodom, koliko ima i Majnc, koji je na mestu koje vodi u baraž za opstanak u Bundesligi

Bundesliga 25. kolo:

Majnc - Frajburg 1:0 Kvajson 84 Union - Keln 2:1 Kruse 48p, Trimel 67 – Duda 45+3p Verder - Bajern 1:3 Fulkrug 85 – Gorecka 22, Gnabri 35, Levandovski 67 Volfsburg - Šalke 5:0 Mustafi 31ag, Veghorst 51, Baku 53, Brekalo 64, Filip 79 Borusija (D) - Herta 2:0 Julijan Brant 54, Jusufa Mukoko 90