BORUSIJA NIJE ISKORISTILA PENAL: Augzburg u drugom poluvremenu dominantno stigao do pobede!

25. kolo, Bundesliga

Fudbaleri Augzburga pobedili su večeras Borusiju Menhengladbah sa 3:1, u 25. kolu Bundeslige.

Borusija je imala priliku da povede u prvom poluvremenu, ali Lars Štindl nije iskoristio penal.

Onda u nastavku su stali. Prvo je posle kornera u 52. minutu Ruben Vargas pogodio za prednost Augsburga, da bi Borisija izjednačila u 68. minutu preko Nojhausa.

Prethodno je Ralf Gijekevič sjajno odbranio u dve šanse gostiju, ovog puta nije mogao ništa.

Ipak, Augsburg je poveo golom Marka Rihreta u 76. minutu, da bi minut pre kraja sjajnim lob udarcem Andre Han savladao istrčalog Jana Zomera za konačnih 3:1.

Augsburg je sada 13. na tabeli sa 29 bodova, dok Borusija ima 33 i na 10. je mestu u nemačkom prvenstvu.