CRVENA ZVEZDA RUTINSKI PROTIV MAČVE! Davljenik u Superligi nije imao šansu na Marakani (4:0)

superliga, 22. kolo

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su ekipu Mačve u okviru odložene utakmice 22. kola Superlige rezultatom 4:0

Objavljeno: 02:31h

Fudbaleri Crvene zvezde, pobedili su Mačvu u okviru odložene utakmice 22. kola rezultatom 4:0 (2:0) na stadionu Rajko Mitić.

Crveno - beli su bolje otvorili meč i imali terensku inicijativu od prvog minuta igre.

Prvi gol, postigao je Aleksandar Katai u 10. minutu. Šutirao je iskosa sa leve strane u dalji desni ugao golmana Perića i pogodio.

Samo dva minuta kasnije, Veljko Nikolić je imao sjajnu priliku, ali je njegov šut odbranio golman Mačve.

U 24. minutu, Crvena zvezda je duplirala prednost. Asistenciju Gajića, iskoristio je Milan Pavkov koji je šutirao iz prve i postigao pogodak.

Drugo poluvreme, proteklo je u jalovoj inicijativi Crvene zvezde. U 71. minutu, Kanga je pokušao iz slobodnog udarca, ali je Perić sjajno intervenisao.

Nakon asistencije glavom Gobeljića, Aleksa Vukanović je šutirao glavom u padu sa peterca i pogodio.

Konačan rezultat, postavio je Aleksandar Katai udarcem iz prve sa ivice šesnaesterca nakon asistencije Srnića.

Crvena zvezda je na prvom mestu sa 74 osvojena boda, dok je Mačva na 19. poziciji sa 20 bodova.

U narednom kolu, Crvena zvezda u ponedeljak gostuje ekipi Voždovca, dok Mačva gostuje ekipi TSC-a u Bačkoj Topoli.

1 / 6 Foto: @Starsport/Srđan Stevanović

Drugo poluvreme

Sudija nije produžio utakmicu. Ostalo je 4:0 za Crvenu zvezdu

88. minut Prelepa akcija crveno-belih. Kanga je poslao pas do Srnića, on je iz prve prosledio do Aleksandra Kataija, koji je preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca postigao svoj drugi gol na meču.

83. minut Igra se uglavnom na sredini terena.

79. minut GOL! Gajić je pokušao da šutira, međutim, bio je to savršen centaršut za Gobeljića. On je glavom spustio loptu za Aleksu Vukanovića koji je uputio udarac glavom u padu sa peterca i postigao gol.

77. minut U igru je ušao Marko Gobeljić umesto Milana Rodića.

71. minut Kanga je šutirao iz slobodnog udarca sa 20 metara, ali je Perić sjajno intervenisao.

68. minut U igru su ušli Aleksa Vukanović i Slavoljub Srnić, a izašli Ben i Njegoš Petrović.

64. minut Udarac Kange sa 20 metara odlazi pored gola.

63. minut Crvena zvezda ima terernsku inicijativu i lopta je na polovini gostiju.

58. minut Gajić je centrirao, a Gajić udarac glavom iz neposredne blizine Perića odlazi pored gola.

51. minut Nikolić je dodao do Kataija, a on šutirao iz prve sa oko sedam metara. Perić uspeva da odbrani.

49. minut Gavrić je sjajno prošao po desnoj strani, dodao do Nikolića, a na putu ka golu je lopta pogodila Bena i otišla u gol aut.

U igru su ušli Gelor Kanga i Željko Gavrić umesto Mirka Ivanića i Milana Pavkova.

Prvo poluvreme

Fk Crvena Zvezda

Prvo poluvreme je završeno rezultatom 2:0

40. minut Katai je pokušao iz slične pozicije kada je bio strelac prvog gola, međutim, lopta odlazi u korner.

38. minut Pavkov je driblingom izbacio Obrovca, šutirao, ali je lopta otišla preko gola.

26. minut Veljko Nikolić je prošao kroz dvojicu igrača, šutirao, ali je lopta pogodila stativu.

24. minut GOL! Ivanić je poslao sjajnu dijagonalu za Gaijića. On iz prve proigrao Pavkova, a on preciznim udarcem savladao golmana Mačve.

23. minut Nakon centaršuta Gajića, Rodić je imao izglednu situaciju, ali je njegov udarac završio visoko preko gola.

12. minut Sjajna akcija crveno - belih. Ben je uposlio usamljenog Gajića na levoj strani, on dodao do Nikolića, koji je šutirao sa desetak metara, ali je Perić sjajno intervenisao i poslao loptu u korner.

10. minut GOL! Aleksandar Katai je šutirao iskosa sa leve strane. Gađao je dalji ugao golmana Perića i pogodio.

7. minut Prva prilika za Crvenu zvezdu. Ben je centrirao iz slobodnog udarca, Pankov je pokušao udarcem glavom, ali je lopta otišla pored desne stative.

3. minut Prvi šut u okvir gola imala je Mačva. Obrovac je šutirao po zemlji sa 20-ak metara, Borjan siguran.