LIVERPUL I PSŽ U ČETVRTFINALU LIGE ŠAMPIONA: "Redsima" prijala Budimpešta, Navas apsolutni heroj Parižana! (VIDEO)

Liga šampiona, osmina finala

Fudbaleri Liverpula i Pari Sen Žermena prdiružili su se Dortmundu i Portu u četvrtfinalu Lige šampiona.

Šampion Engleske je kao i u prvom meču pre tri nedelje savladao RB Lajpcig sa 2:0 na neutralnom terenu na Puškaš Areni u Budimpešti, mada su sada bili nominalni domaćini.

Sve je rešeno u nekoliko minuta. Prvo je Mohamed Salah na asistenciju Dioga Žote doveo "Redse" u vođstvo u 71. minutu.

Prednost je duplirana samo tri minuta kasnije. Strelac je bio Sadio Mane posle dodavanja Divoka Oriđija.

Barselona je dobro otovrila revaša sa PSŽ-om na Parku prinčeva. Ali, posle mnogobrojnih neiskorišćenih šansi, domaći su poveli iz jedanaesterca koji je u 31. minutu sigurno izveo Kilijan Mbape, junak susreta na Kamp Nouu.

Lionel Mesi je uzvratio golčinom u 37. minutu, ali je u nadoknadi prvog poluvremena propustio da realizuje penal.

Tačnije, odlično je nogom isti odbranio Kejlor Navas, apsolutni heroj utakmice, i odbio loptu na prečku.

U nastavku je Barsa imala inicijativu, ali i manje izglednih prilika, i nije uspela da ostvari ni utešnu pobedu.

Parižani su mogli do duple pobede u 90. minutu kada je Mbape posle kontre i dobrog driblinga šutirao malo iznad prečke.

Engleski i francuski klub sada čekaju žreb četvrtfinala elitnog takmičenja i sledeće protivnike.