CRVENA ZVEZDA SE MUČILA, ALI IPAK SLAVILA! Ponovo na plus šest u odnosu na crno-bele

superliga, 26. kolo

Crvena zvezda, pobedila je ekipu Čukaričkog rezultatom 2:0 (0:0) u okviru 26. kola Superlige

Objavljeno: 23:37h

Fudbaleri Crvene zvezde, pobedili su ekipu Čukaričkog rezultatom 2:0 (0:0) u okviru 26. kola Superlige.

Prvo poluvreme, proteklo je bez izglednih prilika, a najbolju je imao Ben u 15. minutu.

Trener Dejan Stanković je u igru uveo Gobeljića i Kataija.

Najbolju priliku za crveno-bele, imao je Veljko Nikolić u 64. minutu, ali je Petrović sjajno odbranio.

U 72. minutu, nakon asistencije petom Milunovića, Ben je došao do lopte, prešao golmana Petrovića i plasirao loptu u praznu mrežu.

Na drugoj strani, nakon centaršuta Mijailovića, glavom je fantastično šutirao Kovač, ali je Borjan sjajno intervenisao. Igrao se 77. minut.

U 87. minutu, dosuđen je penal za crveno-bele nakon prekršaja Petrovića nad Benom. Precizan je bio Katai.

Do kraja meča, rezultat je ostao 2:0.

Nakon ovog meča, Crvena zvezda je i dalje prva sa 71 osvojenim bodom, dok je Čukarički četvrti sa 51 bodom.

Crvena zvezda u četvrtak dočekuje Mačvu u okviru odložene utakmice 22. kola.

Drugo poluvreme

Do kraja meča, ostalo je 2:0.

87. minut GOL! Odgovornost je preuzeo Aleksandar Katai. Golmana je poslao u levu stranu, a loptu u desnu.

Aleksandar Katai

86. minut PENAL! Kamenović je glavom hteo da vrati loptu golmanu Petroviću, ali je Ben došao pre do nje. Golman Čukaričkog ga je faulirao i sudija je dosudio jedanaesterac.

77. minut Sjajna prilika za Čukarički. Centrirao je Mijailović. Kovač je sjajno šutirao glavom sa sedam metara, ali je Borjan fantastično odbranio i poslao loptu u korner.

72. minut GOL! Pas Milunovića petom, dolazi do Bena koji je prošao golmana Petrovića i plasirao loptu u praznu mrežu.

64. minut Kakva prilika! Slavoljub Srnić je centrirao sa desne strane po zemlji. Veljko Nikolić je uputio udarac iz neposredne blizine golmana Petrovića, a ovaj fantastično odreagovao i poslao loptu u korner.

64. minut U igru su ušli Veljko Nikolić i Slavoljub Srnić umesto Kange i Pavkova.

57. minut Samo što je ušao u igru, Nikola Ćirković je pokušao glavom sa desetak metara, ali je Borjan uspeo da odbrani.

50. minut Katai je nakon solo prodora prevario Kamenovića, izgradio poziciju za šut iskosa sa leve strane, ali je lopta završila pored leve stative.

U igru su ušli Marko Gobeljić i Aleksandar Katai umesto Petrovića i Gavrića.

FK Crvena zvezda

Prvo poluvreme

Prvo poluvreme je završeno bez golova.

45. minut Nakon presečene lopte Jovanovića, Degenek je oštro startovao i dobio žuti karton.

29. minut Žuti karton je dobio Kanga.

Mreže i dalje miruju, bez konkretnih šansi.

18. minut Ivanić je prošao po levoj strani i šutirao, ali je lopta otišla pored desne stative

15. minut Ben je fantastično prošao Ostojića po desnoj strani i šutirao preko gola sa samo pet metara iskosa sa desne strane

Trener Dejan Stanković na teren je izveo sledeći sastav: Borjan, Degenek, Milunović, Rodić, Petrović , Sanogo, Ben, Gavrić, Kanga , Ivanić, Pavkov.

Čukarički je izašao u sastavu: Petrović, Stevanović, Šapić, Ostojić, Kamenović, Docić, Mijailović, Čolovićm Kovač, Ergelaš, Jovanović.