GRAĐANI U SVOM RITMU DO LAGANE POBEDE; Mendi sjajnim golom doneo pobedu Madriđanima

liga šampiona, osmina finala

Fudbaleri Mančester Sitija, pobedili su Borusiju Menhengladbah rezultatom 2:0, dok je Real Madrid pobedio Atalantu 1:0

Objavljeno: 23:28h

Večerašnjim utakmicama, završeni su prvi mečevi osmine finala Lige šampiona. Mančester Siti je savladao Borusiju Menhengladbah rezultatom 2:0 (1:0) na ,,Puškaš Areni'' u Budimpešti, dok je Real Madrid slavio protiv Atalante minimalnim rezultatom 1:0 (0:0).

Mančester Siti je došao do vođstva u 29. minutu golom Bernarda Silve nakon asistencije Kansela (1:0).

Do kraja poluvremena, Građani su imali posed i sačuvali minimalnu prednost.

U 65. minutu, Kanselo je poslao dugačku loptu do Bernarda Silve koji je glavom spustio loptu na peterac, Žezus se odlično snašao i savladao golmana Zomera (2:0).

Real Madrid je u Bergamu savladao Atalantu rezultatom 1:0.

Domaći tim je imao terensku inicijativu sve do 17. minuta kada je Frojler oštro startovao nad Mendijem, a sudija Štiler je pokazao direktan crveni karton.

Poluvreme je proteklo u jalovim napadima oba tima, pa se na odmor otišlo bez golova.

Jedini gol na meču, postigao je Mendi u 86. minutu - i to kakav. Kros je izveo korner sa leve strane do Modrića, on uočio Mendija, koji je namestio i milimetarski preciznim udarcem sa oko 25 metara savladao golmana Kurtou.

Do kraja nije bilo promene rezultata, a kraljevski tim u Madrid odlazi sa velikom pobedom.