ARSENAL SLAVIO NA KING PAUERU! Nula na Stamford Bridžu

premijer liga, 26. kolo

Fudbaleri Arsenala, pobedili su Lester na gostovanju rezultatom 3:1

U okviru 26. kola Premijer lige, na King Pauer stadionu, Arsenal je savladao Lester rezultatom 3:1 (2:1). Domaći tim je igrao bez nosioca igre ove sezone, Džejmsa Medisona, a ,,Tobdžije'' su nakon plasmana u osminu finala Lige Evrope uspele da zabeleže veliki trijumf .

Lester je poveo u 6. minutu golom Tilemansa (1:0).

Arsenal je izjednačio u 39. minutu golom Davida Luiza (1:1), a potpuni preokret desio se u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena, kada je nakon igranja rukom dosuđen penal, a Lakazet je bio precizan (1:2).

Konačan rezultat, postavio je Pepe u 52. minutu (1:3). Veliki problem za Arsenal je povreda Smita-Rouva, koji je izašao u 42. minutu.

Nakon ovog kola, Lester zauzima 3. mesto sa 49 osvojenih bodova, dok je Arsenal na 9. mestu sa 37 bodova.

Fulam je na Kriven Kotidžu odigrao nerešeno (0:0) protiv ekipe Kristal Palasa.

Nakon ovog meča, Fulam se nalazi na 18. mestu sa 23 osvojena boda i samo su tri boda daleko od Njukasla, koji se nalazi van zone ispadanja, dok je Kristal Palas na 13. mestu sa 33 osvojena boda.

Fudbaleri Totenhema pobedili su na svom stadionu ekipu Barnlija rezultatom 4:0 (3:0). Strelci golova za domaći tim, bili su Bejl u 2. i 55. minutu, Kejn u 15. minutu, Lukas u 31. minutu.

Ovom pobedom, Totenhem je na 8. mestu sa 39 osvojenih bodova, dok je Barnli na 15. mestu sa 28 bodova.

Fudbaleri Čelsija i Mančester Junajteda, odigrali su tvrdu utakmicu bez golova.

Nakon ovog meča, Mančester Junajted je na drugom mestu sa 50 bodova, dok je Čelsi na 5. mestu sa 44 boda.