BENTEKE U 95. MINUTU! Milivojevićev Palas slavio u M23 derbiju Premijer lige! (VIDEO)

premijer liga, 25. kolo

Brajton je pao u poslednjem minutu sudijske nadoknade

Objavljeno: 23:41h

Fudbaleri Kristal Palasa pobedili su večeras na gostujućem terenu Brajton sa 2:1, u utakmici 25. kola Premijer lige, u derbiju poznatom pod imenom A23 ili M23.

Kristal Palas je poveo u 28. minutu golom Žan-Filipa Matete, a izjednačio je Džoel Feltman u 55. minutu. Pobedonosni pogodak postigao je Kristijan Benteke u petom minutu nadoknade vremena.

Kristal Palas je imao tri šuta na gol od čega dva u okvir gola, dok je Brajton 25 puta šutnuo na gol, od čega pet puta u okvir, uz posed lopte od 75 odsto. Brajton je izveo 13 kornera, a Kristal Palas nijedan.

Londonski klub je ostvario devetu prvenstvenu pobedu i popeo se u sredinu tabele, na 13. mesto sa 32 boda.

Brajton je poslednje tri utakmice bez pobede, a posle devetog poraza zauzima 16. mesto na tabeli sa 26 bodova, četiri više od Fulama koji je na 18. mestu prvi u zoni ispadanja.