MURINJOV TOTENHEM SAMO TONE: Vest Hem ušao u borbu za Ligu šampiona! Sitiju derbi, uspešan i Junajted

25. kolo, Premijer liga

Ekipa Žozea Morinja pretrpela je osmi poraz u Premijer ligi

Fudbaleri Vest Hema pobedili su danas na svom terenu u londonskom derbiju Totenhem sa 2:1, u utakmici 25. kola Premijer lige.

Vest Hem je poveo u petom minutu golom Majkla Antonija, a prednost je udvostručio Džesi Lingard u 47. Jedini gol za Totenhem postigao je Lukas u 64. minutu.

Vest Hem je ostvario 13. pobedu u prvenstvu i četvrti je na tabeli sa 45 bodova.

Ekipa Žozea Morinja pretrpela je osmi poraz u Premijer ligi i deveta je na tabeli sa 34 boda iz 24 utakmice.

U drugoj utakmici dana, Lester je na Vila Parku pobedio Aston Vilu rezultatom 1:2 (0:2). Golove za ,,lisice'', postigli su Medison u 19. minutu i Barns u 23. minutu, dok je jedini gol za domaći tim postigao Traore u 48. minutu)

Aston Vila zauzima 8. mesto sa 36 osvojenih bodova, dok je Lester na drugom mestu sa 49 osvojenih bodova.

Fudbaleri Lestera pobedili su danas u Birmingemu ekipu Aston Vile sa 2:1, u utakmici 25. kola Premijer lige.Gosti su u vodjstvo došli preko Džejmsa Medisona u 19. minutu, a četiri minuta kasnije Harvi Barns udvostručio je prednost Lestera.

Konačan rezultat meča postavio je Bertran Traore u 48. minutu.

Na tabeli Premijer lige Lester je drugi sa 49 bodova, sedam manje od vodećeg Mančester sitija i utakmicom više, dok je Aston Vila na osmom mestu sa 36 bodova.

U sledećem kolu Lester dočekuje Arsenal, a Aston Vila gostuje Lidsu.

U derbiju kola, Mančester Siti je na Emiratima pobedio Arsenal rezultatom 1:0. Jedini gol, postigao je Rahim Sterling u drugom minutu. Građani su zadržali prvo mesto i trenutno imaju 59 bodova, dok je Arsenal na 10. mestu sa 34 osvojena boda.

U narednom kolu, Mančester Siti dočekuje Vest Hem, dok Arsenal gostuje na King Paueru ekipi Lestera.

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su danas Njukasl sa 3:1, u 25. kolu Premijer lige.

Junajted je vodio od 30. minuta golom Markusa Rašforda, a u 30. je izjednačio Alan Sen Maksim.

Pobedu Junajted u drugom poluvremenu doneli su Danijel Džejms u 57. i Bruno Fernandeš iz penala u 75. minutu.

Junajted je drugi na tabeli sa 49 bodova, 10 manje od vodećeg gradskog rivala Mančester sitija.

Njukasl ima 25 bodova i na 17. je mestu u engleskom prvenstvu.

Premijer liga, 25. kolo

Nedelja: Vest Hem – Totenhem 2:1 (Antonio 5' , Lingard 47' - Lukas 64')

Aston VIla - Lester 1:2 (Traore 48' - Medison 19', Barns 23')

M. Junajted – Njukasl 3:1 (1:1) (Rašford 30, Džejms 57, Fernandes 75p – Sent-Maksimin 36)

Subota:

Sautempton – Čelsi 1:1 Barnli – VBA 0:0 Liverpul – Everton 0:2 Fulam – Šefild 1:0

Ponedeljak: 21.00 Brajton – K. Palas

Petak: Vulverhempton – Lids 1:0