TADIĆ POKRENUO PREOKRET AJAKSA U FINIŠU, REMI BENFIKE I ARSENALA! 7 golova i u Belgiji, 6 u Norveškoj! (VIDEO)

LIGA EVROPE, 1/16 FINALA

Šesnaestina finala je bila vrlo efikasna

Fudbaleri Ajaksa pobedili su večeras Lil sa 2:1, u prvoj utakmici šesnaestine finala Lige Evrope.

Ajaks je pobedio posle preokreta u Francuskoj, a strelac izjednačujućeg gola za holandski klub bio je srpski fudbaler Dušan Tadić iz penala.

Drugi gol delo je Brajana Brobija u 89. minutu na asistenciju Dejvija Klasena.

Molde i Hofenhajm igrali su nerešeno 3:3, a asistent kod prvog gola nemačkog kluba bio je Mijat Gaćinović.

Gaćinović je ubrzo zamenjen zbog povrede.

Glazgov Rendžers je u jednoj od zanimljivijih utakmica pobedio Antverpen u gostima rezultatom 4:3.

Šahtjor je u gostima pobedio Makabi sa 2:0, a istim rezultatom je Viljareal bio bolji od Salcburga.

Benfika i Arsenal igrali su 1:1 u derbiju ove runde. Domaći su poveli golom kapitena Pizija sa bele tačke u 55. minutu, a Bukajo Saka je izjednačio samo dva minuta kasnije.

Bilo je još puno prilika na obe strane, ali ne i golova.

Granada je sa 2:0 iznenađujuće pobedila Napoli.

Revanši će se igrati sledećeg četvrtka.

Liga Evrope, 1/16 finala:

Dinamo (K) - Briž 1:1 (Bujalski 62 - Mehele 67)

Krasnodar - Dinamo 2:3 (Berg 28, Klason 69 - Petković 15, 54, Atimven 75)

Crvena zvezda - Milan 2:2 (Kanga 52p, Pavkov 90+3 - Pankov 42ag, Ernandes 61)

Olimpijakos - PSV 4:2 (Buhalakis 9, Mvila 37, El Arabi 45+2, Masuras 83 - Zahavi 14, 39)

Sosijedad - Mančester junajted 0:4 (Fernandeš 27, 57, Rešford 64, Džejms 90)

Slavija Prag - Lester 0:0

Braga - Roma 0:2 (Džeko 5, Majoral 86)

Volfsberger - Totenhem 1:4 (Lindl 55 - Son 13, Bejl 28, Lukas 34, Vinisijus 88)

Jang Bojs - Leberkuzen 4:3 (Fasnaht 3, Siebaču 19, 89, Elia 44 - Šik 49, 52, Dijabi 68)

Granada - Napoli 2:0 (Erera 19, Kenedi 21)

Lil - Ajaks 1:2 (Vea 72 - Tadić 87p, Brobi 89)

Makabi - Šahtjor 0:2 (Patrik 31, Tete 90+2)

Molde - Hofenhajm 3:3 (Elingsen 41, Andersen 70, Fofana 74 - Dabur 8, 28, Baumgartner 45+3)

Salcburg - Viljareal 0:2 (Alkaser 41, Ninjo 71)

Antverp - Rendžers 3:4 (Avenati 45, Refaelov 45+8, Hongla 66 - Aribo 38, Barišić 59p, 90p, Kent 83)

Benfika - Arsenal 1:1 (Pizi 55p - Saka 57)