MANE I SALAH KAZNILI LAJPCIG ZA PROPUŠTENE ŠANSE (0:2): Liverpul sa lepom prednošću čeka Bikove na Enfildu!

osminafinala liga šampiona

Revanš utakmica je na programu 10. marta od 21:00

Objavljeno: 16:23h

U prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona, Liverpul je na neutralnom terenu u Budimpešti kao gost savladao Red Bul Lajpcig 2:0 i tako stekao ogromnu prednost pred revanš na Enfildu.

Liverpul je prvi zapretio u 15. minutu preko Salaha, ali udarac Egipćanina odlazi pored gola.

Tri minuta kasnije velika šansa za Lajpcig preko Anhelinja, ostalo je 0:0. Olmo pokušava u 23. minuti, odbrana Redsa sigurna.

FK Liverpul

Nakon toga tri dobre prilike za Liverpul. Redom su ih imaliMane, Alkantara, Salah, međutim na semaforu je ostalo 0:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku prvi prijeti Lajpcig preko Nkunkua, Alison sjajno brani njegov pokušaj.

Igrao se 52. minut, kada Salah koristi grešku odbrane Red Bul Lajpciga i dovodi Redse u vodstvo od 0:1. Šest minuta kasnije u akciji je Mane, koji pogađa za 0:2.

FK Liverpul

Nakon golova Redsa, period igre koji je blago pripao njemačkoj ekipi. Imali su šanse preko Sabicera i Olma, ali ostalo je 0:2.

Revanš utakmica je na programu 10. marta od 21:00.