MBAPE HET TRIKOM UNIŠTIO BARSELONU: Prva pobeda Parižana na Kamp Nou! (VIDEO)

osminafinala liga šampiona

Objavljeno: 23:28h

Fudbaleri PSŽ- a pobedili su na Kamp Nou Barselonu u prvoj utakmici osminefinala Lige šampiona rezultatom 1:4.

I tako stekli lepu prednost prd revanš.

Utakmica je počela u jakom ritmu, u prvih 20 minuta smo videli po jednu dobru šansu na obe strane.

Prvo je zapretio Grizman čiji udarac je otišao tik pored leve stative, a na drugoj strani je Ikardi njego udarac ka golu je odbrana Barselone uspela da izblokira.

Bitan momenat u prvom delu smo videli u 26. minutu, jer je tad Lajvin Kurzava skrivio penal posle starata nad Frenkijem De Jongom. U prvom trenutku se nije činilo da je u pitanju penal, ali posle kraće konsultacije sa VAR- om sudija Kujpers je potvrdio svoju odluku.

Najstrožu kaznu je iskoristio Mesi i Barsa je povela u 27. minutu igre.

FK barselona

Odgovor je stigao samo pet minuta kasnije, kad su fudbaleri PSŽ-a lepo iskombinovali u kaznenom prostoru, a gol je postigao Kilijan Mbape.

FK PSŽ

Nakon izjednačujućeg gola gostiju do kraja prvog dela, Pariz je zapretio preko Kurzave i Ikardija, dok je Barselona opet pokušala, šansu je opet imao Grizman.

Tako da posle prvog dela igre, na semaforu je stajalo 1:1.

Drugo poluvreme je obilovalo šansama PSŽ- a, a u vođstvo su stigli u 65. minutu, kad je Mbape zakucao loptu u mrežu Ter Štegena.

FK PSŽ

Samo pet minuta kasnije na semaforu je stajalo 1:3. Kad je Moize Ken posle prekida sa leve strane i sjajnog centaršuta Paredesa, loptu glavom uputio ka mreži Barselone.

Pre trećeg gola gostiju još jednu šansu je imao Mbape, ali je njegov udarac uspeo da odbrani Ter Štegen.

Katastrofu Barselone, svojim het trikom je potvrdio najbolji igrač večerašnje utakmice Kilijan Mbape, svoj treći a čevrti za PSŽ je Francuz postigao u 85. minutu.

FK PSŽ

Čime je postignut konačan rezultat. Ovo je prva pobeda PSŽ- a na Kamp Nou, i mala osveta za onih istorijskih 6:1 pre skoro četiri godine.

Revanš utakmica je na programu desetog marta u Parizu na Stadionu Park Prinčeva.