KAKAV DAN U BUNDESLIGI: Pet utakmica i svih pet remija!

21 kolo, Bundesliga

Neverovatna situacija u današnjem programu Bundeslige

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena odigrali su danas na svom terenu nerešeno 2:2 protiv Majnca, u utakmici 21. kola Bundeslige.

Bajer je poveo u 14. minutu golom Lukasa Alarija, a prednost je udvostručio Patrik Šik pogotkom u 86. minutu.

Gostujući tim do boda je došao golovima u završnici. Prvo je strelac bio Robert-Nesta Glacelu 89. minutu, a izjednačio je Kevin Štoger u drugom minutu nadoknade.

Leverkuzen je četvrti na tabeli sa 36 bodova, a Majnc je pretposlednji sa 14 bodova.

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda odigrali su na svom terenu nerešeno 2:2 protiv Hofenhajma.

Dortmund je poveo u 24. minutu golom Džejdona Sanča, a sedam minuta kasnije izjednačio je Munas Dabur.

Hofenhajm je poveo u 51. minutu pogotkom Ile Bebua, dok je u 57. minutu poništen gol domaćih koji je postigao Erling Haland, zbog ofsajda.

Norvežanin je u 81. minutu postigao gol i izjednačio.

Ekipa iz Dortmunda je u poslednje dve utakmice bez pobede i šesta je na tabeli sa 33 boda. Hofenhajm zauzima 12. mesto sa 23 boda.

Štutgart i Herta odigrali su nerešeno 1:1.

Domaći Štutgart poveo je u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena golom Saše Kalajdžića, a izjednačio je Luka Nec u 82. minutu.

Štutgart je 10. na tabeli sa 26 bodova, a Herta zauzima 15. mesto sa 18 bodova.

Verder i Frajburg odigrali su u Bremenu nerešeno 0:0.

Union Berlin i Šalke remizirali su rezultatom 0:0.

Berlinski tim je bio puno bolji.

Imali su čak 19 udaraca prema golu gositju, ali odbrana Šalkea bila je odlična i sačuvala je bod, koji im neće puno pomoći, obzirom da će ostati fenjeraši i nakon 21. kola, ali sigurno može značiti puno na samopouzdanju.

BUNDESLIGA, 21. kolo

Subota Bajer Leverkuzen – Majnc 2:2 (1:0) Borusija Dortmund – Hofenhajm 2:2 (1:1) Štutgart – Herta 1:1 (1:0) Verder – Frajburg 0:0 Union Berlin – Šalke 0:0