GOLEADA U NOVOM SADU, KOMIČAN AUTOGOL U KRUŠEVCU: Spartak čuva peto mesto, veliki bod "Građevinara"! (VIDEO)

superliga, 21. kolo

Odigrane su prve četiri utakmice 21. kola Superlige Srbije

Objavljeno: 20:32h

U najuzbudljivijoj od prve četiri utakmice 21. kola Superlige Srbije, Proleter je dva puta vodio u prvom poluvremenu, ali je Zlatibor oba puta relativno brzo stizao njihovu prednost i u nastavku je zadržao - 2:2 (2:2).

Domaći tim je poveo u četvrtom minutu golom Bojana Kovačeviča, Stefan Vukić je izjednačio samo pet minuta kasnije, a novo vodjstvo Proleteru doneo je Viktor Živojinović u 32. minutu. Konačnih 2:2 postavio je Vasilije Janjić u 43. minutu.

Zlatibor, koji je meč završio sa igračem manje pošto je Nemanja Krstić dobio drugi žuti karton u 62. minutu, nalazi se na 18. poziciji na tabeli sa 17 bodova.

Napredak i Javor odigrali su nerešeno 1:1. Javor je poveo komičnim autogolom golmana Miloša Ostojića u 11. minutu kome je, po svemu sudeći, sunce zasmetalo da jasno vidi loptu pa je nije uhvatio. Ona ga je potom pogodila u stopalo i odbila se u gol...

Izjednačenje i bod Napretku doneo je Marko Bačanin u 77. minutu.

Javor je 13. na tabeli sa 25 bodova, dok je Napredak na 16. poziciji sa šest bodova manje.

Fudbaleri TSC-a i Rada remizirali su bez golova 0:0, dok je Spartak savladao Bačku.

Jedini gol na meču, vredan tri boda, postigao je Nikola Furtula u 40. minutu.

Klub iz Subotice je peti na tabeli sa 37 bodova, dok je Bačka pretposlednja sa 14 osvojenih bodova.

TSC je sedmi tim Superlige sa 31 bodom, dok je Rad na 15. mestu sa 20 bodova.

Superliga Srbije, 21. kolo:

Petak:

Napredak - Javor 1:1 (Bačanin 77 - Ostojić 11 ag)

Proleter - Zlatibor 2:2 (Kovačević 4, Živojinović 31 - Vukić 9, Janjić 41)

Spartak - Bačka 1:0 (Furtula 40)

TSC - Rad 0:0

Partizan - Novi Pazar 4:1 (Marković 54, Natho 62p, Holender 63, Vlajković 87ag - Aganspahić 76)