DMITROVIĆEV EIBAR IZGUBIO U POSLEDNJIM MINUTIMA! Barselona nakon preokreta do nova tri boda

22. kolo, Primera

Sosijedad je prekinuo niz od četiri utakmice bez pobede

Fudbaleri Real Sosijedada pobedili su danas na svom terenu Kadiz sa 4:1, u utakmici 22. kola španskog prvenstva.

Dvostruki strelci bili su Mikel Ojarsabal iz penala u 26. minutu i pogotkom u 34. minutu i Aleksandar Isak, koji je golove postigao u 54. i 59. minutu.

Gostujući tim je od trećeg minuta nadoknade prvog poluvremena igrao sa desetoricom, pošto je crveni karton dobio Markos Mauro.

Sosijedad je prekinuo niz od četiri utakmice bez pobede i posle devetog trijumfa u ligi zauzima šesto mesto na tabeli sa 35 bodova.

Kadiz je pretrpeo treći uzastopni poraz, ukupno 10. u prvenstvu i 13. je na tabeli sa 24 boda.

Fudbaleri Atletik Bilbaa odigrali su danas na svom terenu nerešeno 1:1 protiv Valensije.

Atletik je poveo u 43. minutu autogolom koji je postigao Ugo Giljamon, a Valensija je izjednačila golom Gabrijela u 66. minutu.

Bilbao je 10. na tabeli sa 25 bodova, a Valensija ima bod manje na 12. mestu.

Fudbaleri Osasune su večeras kao domaćini pobedili Eibar sa 2:1, u 22. kolu španske La Lige.

Povela je Osasuna golom Žonatana Kalerija u 18. minutu, da bi Eibar uzjednačio preko Garsije Kikea u 44. minutu.

Pobedu Osasuni je doneo Ante Budimir golom u 87. minutu.

Osasuna je na 18. mestu sa 19 bodova, dok je Eibar 16. sa bodom više.

U narednom kolu, Osasuna će gostovati Levanteu, dok će Eibar dočekati Valjadolid.

Fudbaleri Barselone večeras su u odličnoj utakmici pobedili u gostima ekipu Betisa sa 3:2.

Prvu veliku šansu na večerašnjoj utakmici videli smo u 29. minutu kada je Barselona mogla do vođstva.

Alba je odlično centrirao s leve strane, a sam u petercu Betisa bio je Lenglet koji je neshvatljivo loptu poslao pored gola.

Kazna za ovaj promašaj stigla je deset minuta kasnije. Igrači Betisa su odigrali sjajnu akciju, Emerson je asistirao, a gol za 1:0 postigao je Borha Iglesijas.

Sve se promenilo kada je Kuman napravio nekoliko izmena početkom drugog dela i u igru je uveo Pedrija i Mesija što se odmah isplatilo.

Samo tri minute nakon što je ušao u igru Mesi je postigao sjajan gol za 1:1. Barselona do potpunog preokreta stiže u 68. minutu i to autogolm Viktora Ruiza. Koji se nedugo zatim iskupio i doneo izjednačenje svojoj ekipi..

Ipak, Katalonci su tri minuta pred kraj uspeli da dođu do celog plena i to preko Trinka kome je ovo bio prvenac u dresu Barselone.

Blaugrana je nakon ove pobede na drugom mestu sa 43 boda koliko ima i trećeplasirani Real Madrid, dok je Betis sedmi sa 30 bodova.