TOTENHEM U DRUGOM POLUVREMENU SLOMIO VBA: "Vukovi" i "Lisice" miroljubivo, a Čelsi u ritmu!(VIDEO)

23. kolo Premijer liga

Fudbaleri Totenhema pobedili su ekipu VBA na svom terenu sa 2:0

Fudbaleri Totenhema pobedili su ekipu VBA na svom terenu sa 2:0.

Domaći su odma uspostavili svoj ritam igre u prvom poluvremenu i imali veliku inicijativu svih 45. minuta. To se ogleda i u tome što su Pevci imali čak devet šuteva ka golu, ali nisu uspeli da povedu.

Zato u drugom delu je sve došlo na svoje mesto, prvo je Kejn u 54. minutu savladao golamana gostiju nakon sjajnog pasa Hejberga.

Prednost se uvećala samo četiri minuta kasnije, kada je Son šutirao precizno iz kaznenog prostora i lopta je uz levu stativu završila u golu.

Totenhem se posle ove pobede nalazi na 7. poziciji tabele Premijer lige sa 36. bodova. Sledeću utakmicu igraju za šest dana kada će gostovati na Etihadu Mančester sitiju.

VBA je pretposlednji sa svega 12. osvojenih bodova i sledeći meč će im biti dosta težak jer dočekuju Mančester junajted 14. februara.

Svoj duel su odigrali i Vulverhempton i Lester. Na kraju pobednika nije bilo 0:0.

Bilo je lepih akcija, dobrih prilika na obe strane. Izdvajaju se pokušaji domaćih preko Traorea, sa druge strane za Lester najbolje šanse su imali Tielemans i Perez, ali mreže su mirovale.

Ovim bodom na kraju više mogu biti zadovoljni domaćini, dok je Lester "izgubio" dva vredna boda u borbi za vrh tabele.

Čelsi je savladao na gostovanju ekipu Šefilda rezultatom 2:1.

Do treće pobede u četvrtom susretu od dolaska Tomasa Tuhela plavi su stigli protiv poslednjeg tima na tabeli.

Nije Čelsiju bilo lako. Dugo su lomili otpor domaćina, a u 43. minutu su konačno uspeli da dođu do vođstva. Mason Mount je pogodio za 0:1.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, da bi nakon deset minuta igre u nastavku Šefild izjednačio. Krivac je Rudiger koji je postigao bizaran autogol za 1:1.

Kratko je trajala radost domaćeg tima. Samo četiri minuta kasnije dosuđen je penal za londoski tim, a Žoržinjo je lako realizovao za 1:2.

Imao je domaći tim do kraja nekoliko opasnih izleta pred golom Čelsija, ali nisu uspeli da postignu gol i tri boda idu u London.

Sjajna forma tima Tuhela koji je dobio tri od četiri utakmice na klupi ekipe iz Londona.