LAJPCIG UBEDLJIV, KELN ISPAO NAKON PENALA! Menhengladbah slavio protiv Štutgarta!

1/8 FINALA, KUP NEMAČKE

Red bul Lajpcig i Volfsburg su se plasirali u četvrtfinale Nemačkog Kupa.

Objavljeno: 16:13h

Lajpcig je sa 4:0 bio bolji od lidera Cvajte ekipe Bohuma.

Poveli su domaći u 11. minutu preko Haidare.

U nadokanadi vremena prednost je duplirao Sabicer sa penala.

A u drugom dvostrukli strelac za Lajpcig je bio Poulsen koji je pogodio u 66. i 75. minutu.

Volfsburg je sa minimalnim rezultatom bio bolji od Šalkea.

Gol odluke je postigao Veghorst u 40. minutu.

Borusija Menhengladbah je slavila kao gost Štutgarta, 2:1.

Silas Vamangituka je u 2. minutu doneo prednost Štutgart, da bi Markus Tiram u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena i Alesan Ple u 50. minutu bili strelci za "Menš".

Fudbaleri Ragenzburga priredili su veliko iznenađenje u osmini finala Kupa Nemačke.

Oni su u sredu savladali Keln posle penala, rezultat je bio 4:3, dok je posle 120 minuta igre bilo 2:2. Keln je brzo poveo, golovima Jakobsa u 2. i Denisa u 22. minutu. Ipak, Ragenzburg je uspeo do kraja poluvremena da nadoknadi dva gola zaostatka, pogocima rezerviste Kenedija i Džordža.

Keln je izveo prvi penal, Čičos je pogodio. I naredna četiri izvođača su bili precizni. Onda je Ragenzburgov Alberts bio neprecizan i Keln je ponovo bio nadomak prolaza. Međutim, prvo je Mere propustio priliku da donese 4:2, a potom je i Horn bio neprecizan, a domaćini su dali dva gola i prošli su dalje.

U četvrtfinalu će igrati i Borusija Menhengladbah, koja je kao gost savladala Štutgart sa 2:1 (1:1). “Švabe” su povele već u drugom minutu preko Vamangituke, ali je Menš stigao do preokreta, golovima Tirama i Plee.

Četvrtfinalni parovi biće određeni žrebom 7. februara, a igraće se 2. i 3. marta.