SENZACIJA U NEMAČKOM KUPU! Četvoroligaš izbacio ,,FARMACEUTE''
FK bajer Leverkuzen, Foto: Profimedia

kup nemačke

Rot Vajs Esen, izbacio je Bajer Leverkuzen u osmini finala Kupa Nemačke

Fudbaleri Rot Vajs Esena, napravili su prvorazrednu senzaciju u osmini finala Kupa Nemačke pošto su na domaćem terenu savladali Bajer iz Leverkuzena nakon produžetaka.

Regularni deo meča je završen rezultatom 0:0.Farmaceuti su poveli na samom kraju prvog produžetka, kada su poveli u 105. minutu golom Bejlija.

U 108. minutu, četvoroligaš je izjednačio. Udarac sa oko 17 metara Platzeka, odbranio je Hradečki, ali je odbijenu loptu ubacio u praznu mrežu Kefkir.

Potpuni preokret, doneo je Simon Engelsman devet minuta kasnije preciznim udarcem pod prečku iskosa sa desne strane.

U meču koji se igrao u 18:30, Kil je izbacio Darmštad nakon boljeg izvođenja penala rezultatom 7:6. U regularnom delu igre, bilo je 1:1.

Žreb za četvrtfinale Kupa Nemačke je u četvrtak.