ROMA SE NE ŠALI: Biće veselo do kraja sezone u Kalču
FK Roma, Foto: EPA/Alessandro di Meo

serija a, 20 kolo

Fudbaleri Rome, pobedili su na Olimpiku ekipu Verone rezultatom 3:1 (3:0)

Fudbaleri Rome, pobedili su na ,,Olimpiku'' u okviru 20. kola Serije A ekipu Verone rezultatom 3:1 (3:0).

Roma je povela u 20. minutu, kada se najbolje snašao Đanluka Manćini.

Već u 22. minutu, Roma je duplirala prednost. Majoral je pronašao Mikitarijana, koji je preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca poslao loptu u levi ugao gola Verone.

Pitanje pobednika je bilo rešeno u 29. minutu. Mikitarijan je fantastično šutirao sa 20-ak metara, tu loptu je odbranio golman Verone Silvestri. Međutim, lopta je pala tačno na peterac, do nje je došao Majoral, koji je mogao da bira gde će da šutne, a pogodio je levi ugao gola Verone.

Do kraja meča, Verona je uspela samo da ublaži prednost. U 62. minutu, Besa je centrirao, a Ebrima Koli sjajnim udarcem glavom postavlja konačan rezultat.

Nakon ovog meča, Roma je na trećem mestu sa 40 osvojenih bodova, šest manje od prvoplasiranog Milana, dok je Verona na 9. mestu sa 30 osvojenih bodova.