KOSTIĆ ASISTENT U POBEDI AJNTRAHTA! Bajern demonstrirao silu, Borusija preokretom do tri boda, Lajpcigu derbi!

19. kolo, Bundesliga

Veoma uzbudljivo je bilo subotnje popodne u Bundesligi, gde je odigrano pet mečeva i viđeno pregršt golova.

Bajern je podsetio na prošlogodišnje partije i deklasirao je Hofenhajm sa 4:1 uz pogotke Boatenga, Milera, Levandovskog i Gnarbija.

Dortmund je gubio od Augsburga, ali na kraju ostvario trijumf rezultatom 3:1.

Ali i ovog puta su krenuli iz minusa, jer je golom Hana gost poveo na Vestfalenu.

Haland nije uspeo da se upiše u strelce, iako je imao idealnu priliku. Norvežanin je promašio penal za izjednačenje, međutim, na njegovu sreću ekipa je smogla snage da i pored toga napravi preokret.

Sjajan meč je viđen u Frankfrutu, gdje je Ajntraht Jovića i Kostića sa 3:1. Kao i u prethodnim mečevima, Filip Kostić je bio starter, Luka Jović čekao šansu sa klupe za rezerve i upravo posle Jovićevog ulaska na teren u 62. minutu počeli su da padaju golovi.

Doduše, najpre su gosti zatresli mrežu preko Kšištofa Pjonteka u 66. minutu, ali samo dva minuta kasnije Kostić asistira Silvi koji donosi izjednačenje Ajntrahtu.

U samom finišu potpuni preokret, a režirao ga je Hintereger u 85. minutu, da bi u poslednjim trenucima nadoknade vremena konačnih 3:1 u korist Ajntrahta postavio Silva iz jedanaesterca.

Verder je remizirao sa Šalkeom, 1:1. Gosti su poveli golom Maskarela u 38. minutu, izjednačio je Mohvald u 77.

Isti rezultat i u duelu Union Berlina i Menhengladbaha, Hohe je u 31. minutu doneo vođstvo domaćinu, a Menhengladbah je uzvratio golom koji je u 59. minutu postigao Plea, na asistenciju Hofmana.

Fudbaleri Lajpciga pobedili su večeras na svom terenu Bajer Leverkuzen sa 1:0, u utakmici 19. kola Bundeslige.

Jedini gol postigao je Kristofer Nkunku u 51. minutu.

Lajpcig ima 11 pobeda u ligi i drugi je na tabeli sa 38 bodova, sedam manje od prvoplasiranog Bajerna iz Minhena.

Bajer Leverkuzen je pretrpeo drugi uzastopni poraz, ukupno peti u prvenstvu i zauzima četvrto mesto na tabeli sa 32 boda.

Bundesliga, 19. kolo

Subota:

Bajern - Hofenhajm 4:1 Dortmund - Augsburg 3:1 Ajntraht - Herta 3:1 Union Berlin - Menhengladbah 1:1 Verder - Šalke 1:1 RB Lajpcig - Leverkuzen 1:0