MILAN SA PENALA DO POBEDE! Mihajlović isključen uz prozivanje Ibrahimovića, slavili Juve i Inter

20. kolo, Serija A

Objavljeno: 08:59h

Fudbaleri Milana vratili su se na pobednički kolosek u italijanskoj Seriji A pošto su u 20. kolu nadigrali na gostovanju Bolonju 2:1 u meču koji je obeležilo i isključenje trenera domaćih Siniše Mihajlovića.

Krenulo je dobro po roso-nere. Iako je Zlatan Ibrahimović promašio jedanaesterac, Ante Rebić je ispravio njegovu grešku i doveo Milan u vođstvo.

Dok se Šveđanin nameštao da izvede najstrožiju kaznu u tom trenutku su praznim stadionom Renato Dalara odzvanjale reči i savet Srbina svom golmanu Skorupskom.

"Ne zna da šutira penale, budi miran", drao se Mihajlović. Ali to nije pomoglo.

Dobro je igrao lider na tabeli u tim momentima, držao konce utakmice u rukama, a posle 10 minuta igre u nastavku i duplirao vođstvo.

Nespretnu reakciju štopera Bolonje sudija je okarakterisao kao novi penal, a ovog puta je Frenk Kesi bio siguran izvođač najstrože kazne.

A onda je gostujući tim neshatljivo "povukao ručnu" i Bolonja je osetila šansu.

Posebno kada je u 81. minutu Andrea Poli smanjio zaostatak.

Ipak, do kraja susreta nisu mogli da dođu do preokreta, pa Ibrahimović i družina u Milan odnose ceo plen.

Fudbaleri Juventusa pobedili su večeras u Djenovi ekipu Sampdorije sa 2:0, u utakmici 20. kola italijanske Serije A.

Prvi gol na meču postigao je Federiko Kijeza u 20. minutu na asistenciju Alvara Morate, a konačan rezultat je postavio Aron Remzi u prvom minutu sudijske nadoknade.

Ovom pobedom Juventus je došao do treće pozicije u šampionatu sa 39 bodova, dok je ekipa Sampdorije na 10. mestu sa 26 bodova.

U sledećem kolu Serije A Juventus dočekuje Romu, a Sampdorija gostuje Beneventu.

A tačku na ovaj uspešan dan za favvorite stavio je Inter koji je sa 4:0 savladao Benevento.

Autogolom Rikarda Importa u 7. minutu utakmice došli su u prednost, a Martinez u 57. minutu duplira prednost domaće ekipe, a Lukaku je dodatno uvećava deset minuta kasnije.

Tačku na meču i ubedljivu pobedu stavalja još jednim golom Romelu Lukaku pred kraj.