SEVILJA NASTAVLJA DA MELJE! Poraz Eibara u senci povrede Dmitrovića!

21. kolo, Primera

Objavljeno: 16:42h

Fudbaleri Sevilje ostvarili su 12. pobedu u španskoj Primeri ove sezone pošto su kao gosti u 21. kolu pobedili Eibar sa 2:0 (1:0).

Bila je to treća uzastopna pobeda izabranika Đulena Lopetegija kojom su se učvrstili na trećoj poziciji.

FK Sevilja

Sevilja je povela u 28. minutu. Jusef en Nesiri je srušen u kaznenom prostoru, sudija je gledao VAR snimak i odlučio da pokaže na 11 metara.

Uspešan izvođač bio je Meksikanac Lukas Okampos.

Garsija Kike je u poslednjem minutu prvog dela imao šansu da izjednači, ali je za malo bio neprecizan.

U nastavku, novi dobar napad sevilje u 55. minuta, posle centaršuta sa desne strane Džordan je uklizao i poslao loptu u mrežu domaće ekipe za konačnih 0:2.

Već u 61. minutu srpski reprezentativni golman i budući čuvar mreže Sevilje Marko Dmitrović morao je da napusti teren zbog povrede.

Mreža rezerviste Žozea Mendilibara nije se tresla, ali su bodovi svakako otišli za Sevilju, koja nakon trećeg ligaškog trijumfa u nizu zaostaje za drugoplasiranim Real Madridom samo bod, uz meč više.

Sa druge strane, Eibar je nakon samo jednog boda od mogućih 12 ostao na 20 bodova i sledi mu teška borba za opstanak.

Primera 21. kolo:

Subota:

Eibar – Sevilja 0:2 16.15 Real M. – Levante 18.30 Valensija – Elče 21.00 Viljareal - Sosijedad

Nedelja: 14.00 Hetafe – Alaves 16.15 Kadis – Atletiko M. 18.30 Granada – Selta 21.00 Barselona – Bilbao 21.00 Betis – Osasuna

Petak: Valjadolid – Ueska 1:3