HET-TRIK EJBRAHAMA ČUVA LAMPARDA! Čelsi prošao dalje, Verner ne može da dâ gol ni iz penala! (VIDEO)

fa kup, 1/16 finala

Derbi čitave runde igra se u Mančesteru gde Junajted danas dočekuje Liverpul

Frenk Lampard je možda uspeo sebi da produži boravak na klupi Čelsija nakon što su "Plavci" izborili plasman u osminu finala FA kupa pobedom nad Lutonom - 3:1 (2:1).

Apsolutni heroj trijumfa je napadač Temi Ejbraham koji je postigao sva tri gola. Prva dva je dao već u 11. i 17. minutu, a onda je Džordan Klark smanjio prednost domaćih posle pola časa igre.

Gosti su imali solidne prilike i da izjednače, iako je londonski klub više napadao.

Nade kluba iz Čempionšipa da bi mogli da naprave iznenađenje je raspršio Ejbraham u 74. minutu kada je kompletirao het-trik posle odlične akcije saigrača po levoj strani.

U 86. minutu Čelsi je dobio penal, a Timo Verner priliku da konačno postigne gol i bar malo povrati samopouzdanje.

Međutim, skupo pojačanje je šutiralo po sredini terena, golman Lutona odbranio, a frustrirani Nemac krenuo da cepa svoj dres u neverici.

Umesto kompilacije njegovih golova, navijača Čelsija ove sezone mogu da gledaju niz njegovih neverovatnih promašaja.