FRANCUZI IZRAČUNALI: Radonjić za gol protiv Monaka trčao kao Bolt! (VIDEO)

munjevito

Radonjić je, po merenju "Kanala plus", razvi obrzinu do 37 km/h

Nemanja Radonjić je već u 12. minutu postigao gol za Olimpik Marsej na gostovanju Monaku. Ipak, "Kneževi" su u drugom poluvremenu preokrenuli rezultat i rešili derbi kola u svoju korist (3:1) i produbili krizu Olimpika.

Ipak, ono što je pozitivno iz ovog duela je da je bivši igrač Crvene zvezde potvrdio odličnu formu, ali i još jednom demonstrirao zapanjujuću brzinu.

U kontri koju je istrčao skoro od polovine terena pre nego što je sa šest metara uputio udarac, Radonjić je, po merenju "Kanala plus", razvi obrzinu do 37 km/h!

Zanimljivo je poređenje sa Juseinom Boltom koji prosečno tokom sprinta trči 37,58 km/h, a najbrža zabeležena brzina čoveka je 44,72 km/h.

Ipak, stručnjaci su ranije upozoravali da ovakva poređenja sprinteva fudbalera i profesionalnih atletičara nisu realna.

Francuzi redovno uz statistiku sa utakmica Lige 1 ubacuju i ovakve podatke, a jednom ranijom prilikom su reprezentativcu Srbije izmerili brzinu od 34 km/h.