VLAHOVIĆ I MILENKOVIĆ NOSILI FIORENTINU DO POBEDE! "Violi" bilo dovoljno pola sata da reši pitanje pobednika!

19. kolo, Serija A

Dobre partije srpskih reprezentativac za klub iz Firence

Fudbaleri Fiorentine slavili su u 19. kolu Serije A protiv Krotonea sa 2:1.

"Viola" je već nakon malo jače od pola sta igre imala dvostruko vođstvo, a drugi pogodak je postigao srpski reprezentativac Dušan Vlahović u 32. minutu.

Pre njega u listu strelaca se upisao Đakomo Bonaventura koji je sjajnim volej udarcem u 20. minutu načeo mrežu gostiju.

Sa tim rezultatom se i otišlo na odmor, a u nastavku Krotone je uspeo samo da ublaži poraz preko Simija u 66. minutu.

Strelac drugog pogotka, Dušan Vlahović napustio je teren 20 minuta pre kraja, a drugi srpski internacionalac Nikola Milenković je odigrao svih 90 minuta za Fiorentinu.

Za goste je do 60. minuta igrao srpski vezista Miloš Vulić kada je zamenjen, dok je Vladmir Golemić presedeo meč na klupi.

Fiorentina se ovom pobedom popela na 12 mesto, dok Krotone i dalje drži fenjer.

19. kolo, Serija A:

Subota:

Roma – Specija 4:3 Milan – Atalanta 0:3 Udineze – Inter 0:0 Fiorentina – Krotone 2:1

Nedelja:

12:30 Juventus – Bolonja 15:00 Đenoa – Kaljari 15:00 Verona – Napoli 18:00 Lacio – Sasuolo 20:45 Parma – Sampdorija

Benevento – Torino 2:1