RONALDO VRATIO SUPERKUP JUVENTUSU, INSINJE TRAGIČAR NAPOLIJA! Prvi trofej za Andreu Pirla kao trenera! (VIDEO)

superkup italije

Juventus je osvojio svoj deveti pehar Superkupa

Fudbaleri šampiona Serije A Juventusa osvojili su Superkup Italije pobedom nad osvajačem Kupa Napolijem 2:0 (0:0).

Meč za titulu se igrao na stadionu Sasuola u Ređo-Emiliji.

Ovo je deveti pehar Superkupa za klub iz Torina, a "Bjankoneri" su očevidno od početka meča bili silno motivisani da vrate trofej u vitrine kluba nakon što su ga prošle sezone izgubili u duelu sa Laciom.

Ujedno, ovo je trenerski prvenac za Andreu Pirla koji je uoči meča bio pod velikim pritiskom zbog loše forme u domaćem prvenstvu.

Juve je bio bolji u prvom poluvremenu, ali je do prednosti došao tek u 64. minutu kada je Kristijano Ronaldo sproveo loptu u gol Ospine posle loše reakcije odbrane Napolitanaca.

Napoli je idealnu šansu za izjednačenje dobio u 78. minutu kada je posle intervencije VAR-a dosuđen penal za osvajača Kupa.

Međutim, kapiten Lorenco Insinje je sa bele tačke poslao fudbal pored desne stative gola Ščensnog.

Pobedu Juvea i znak za početak slavlja dao je Alvaro Morata golom u petom minutu nadoknade posle asistencije Huana Kvadrada.