INTER DOBIO DERBI ITALIJE I ZASEO NA VRH! Konte nadmudrio učenika Pirla, Ronaldo u neverici! (VIDEO)

Serija A, 18. kolo

Milan može nazad na čelo tabele već sutra kada gostuje Kaljariju

Inter je kao domaćin u "derbiju Italije" savladao Juventus sa 2:0 (1:0) i preuzeo lidersku poziciju posle nekompletiranog 18. kola Serije A.

Trener domaćih Antonio Konte je postavkom igre potupno nadmudrio svog "učenika" Andreu Pirla.

Milanezi su bili bolji rival tokom većeg dela meča i mogli su da slave i ubedljivije..

Prednost su stekli već u 12. minutu. Strelac je bio Arturo Vidal koji je odlično skočio pred petercem Juvea i iskoristio idealan centaršut Nikola Barele.

Barela je u 52. minutu i sam postigao lep gol kada ga je dugom loptom fenomenalno proigrao Alesandro Bastoni.

Kristijano Ronaldo nije mogao da veruje kako je njegov tim bio nemoćan, a nedavno su na istom mestu pobedili Milan 3:1.

"Stara dama" nakon ovog poraza ima 33 boda na petom mestu, sedam manje od milanskih klubova, ali i meč manje.

Serija A, 18. kolo:

Petak

Lacio – Roma 3:0

Subota

Bolonja – Verona 1:0 Sampdorija – Udineze 2:1 Torino – Specija 0:0

Nedelja

Napoli – Fiorentina 6:0 (Insinje 5, 72p, Deme 36, Losano 38, Zjelinski 45, Politano 89)

Krotone – Benevento 4:1 (Glik 4ag, Simi 29, 54, Vulić 65 - Falke 82)

Sasuolo – Parma 1:1 (Đuričić 90+4 - Kučka 37)

Atalanta – Đenoa 0:0

Inter – Juventus 2:0 (Vidal 12, Barela 52)