JOVIĆ ODMAH PO STAROM - ZA 20 MINUTA 2 KOMADA ZA POBEDU! Bajern pravi zalihu na vrhu! (VIDEO)

bundesliga, 16. kolo

Aktuelni prvak sada ima četiri boda više od prvog pratioca na tabeli

Srpski fudbaler Luka Jović je uspeo da postigne dva gola već na prvoj utakmici od povratka u Ajntraht iz Frankfurta. I to golove za pobedu, za samo pola sata na terenu.

Njegov stari-novi klub u koji je stigao na pozajmicu iz Real Madrida pobedio je u poslednjoj utakmici 16. kola Bundeslige na svom terenu poslednjeplasirani Šalke sa 2:1 (1:1).

Domaći su poveli u 28. minutu golom Portugalca Andrea Silve, ali samominut kasnije izjednačio je maldi napadač "Rudara", Amerikanac Metju Hop.

U 62. minutu u igru ulazi Jović, a samo deset minuta kasnije dovodi svoj tim u novo vođstvo fantastičnim volejom.

Bivši igrač Crvene zvezde je pokazao da se momentalno vratio u golgetersku formu koja ga je krasila i u prvom mandatu u Frankfurtu kada je overio pobedu golom u drugom minutu nadoknade.

Ajntraht je sada sedmi sa 26 bodova, a Šalke poslednji sa samo sedam.

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su danas na svom terenu ekipu Frajburga sa 2:1, u utakmici 16. kola nemačke Bundeslige.

Šampion Evrope je poveo golom Roberta Levandovskog u sedmom minutu, na 1:1 izjednačio je Nils Petersen u 62. minutu, a pobedu domaćem timu doneo je Tomas Miler u 75. minutu.

Ekipa Bajerna je upisala 11. pobedu u sezoni i prva je na tabeli sa 36 bodova. Na drugoj strani, Frajburg je prekinuo odličan niz od pet uzastopnih pobeda i osmi je tim šampionata sa 23 osvojena boda.