SADIK MELJE I PRVOLIGAŠE! Bivši Partizanovac trasirao put ka pobedi u Kupu kralja sa 2 gola za poluvreme! (VIDEO)

kup kralja 1/16 finala

Nigerijac je bio najbolje ocenjeni akter utakmice a napustio je igru u 74. minutu pri vođstvu svog tima od 4:0.

Almerija nastavlja sa odličnim partijama, nošena bivšim napadačem Partizana Umarom Sadikom. Nakon dobrih rezultata u Segundi, crveno-beli su u 1/16 finala Kupa kralja bili itekako ubedljivi, i to protiv prvoligaša Alavesa - 5:0.

Posao im je znatno olakšao Tomas Pina koji je dobio direktan crveni karton u 34. minutu.

Ali i pre toga su kola krenula nizbrdo za goste. Sadik je doveo Almeriju u vođstvo već u osmom minutu odličnim šutem u bliži ugao protivničkog golmana.

Drugi gol je postigao spretnim potezom petom u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena nakon što je golman već bio na zemlji i nemoćan da spreči loptu da uđe u prazan gol.

Štoper Nikola Maraš je odigrao ceo meč u dresu Almerije, dok je Radosav Petrović na terenu proveo poslednjih 15 minuta.

Podsećamo, ako Sadik nastavi da trese mreže i njegov klub uspe da se plasira u najjači španski rang, Primeru, Partizanu će biti isplaćen bonus od četiri miliona evra, kako je dogovoreno prilikom njegovog transfera u španski klub.