ŠTUTGART SPAKOVA 4 KOMADA: Jaboa za beg Arminije iz zone ispadanja!

Bundesliga, 15. kolo

Dve utakmice su odigrane u nedelju u nemačkom prvenstvu

Fudbaleri Štutgarta ubedljivo su savladali Augzburg na gostovanju sa 4:1 u 15. kolu Bundeslige.

Oni su do trijumfa stigli zahvaljujući odličnoj igri, a da privedu utakmicu kraju, dosta im je pomogao i drugi žuti karton koji je zaradio Rihter u 76. minutu.

Upravo je taj igrač i smanjio zaostatak Augzburga u 46, međutim, to je bilo sve od domaćih.

U prvom poluvremenu su za Štutgart pogađali Gonzalez iz penala, odnosno Vamangituka.

Kastro je najavio trijumf u 61, a konačan rezultat postavio Didavi u 87. minutu.

U poslednjem meču kola Arminija iz Bilefelda je pobedila Hertu 1:0.

Trenutak odluke dogodio se u 64. minutu, Jabo je postigao gol iz okreta, zakucao je loptu pod prečku, ali su se gosti bunili smatrajući da je u toj akciji napravio faul.

Nedelja

Augzburg – Štutgart 1:4 (Rihter 46 – Gonsales 10p, Vamangituka 29, Kastro 61, Didavi 87)

Arminija Bilefeld - Herta 1:0 (Jabo 64)