RED BUL DAJE KRILA, ALI HALANDU I SANČU: 0 šuteva za poluvreme, pa za pola sata 3 komada u mrežu Lajpciga!

Bundesliga, 15. kolo

Takoreći cela utakmica je bila opis ove sezone "milionera"

Objavljeno: 21:41h

Kada se igra "milionerima" onda će nastradati svako u Nemačkoj, osim možda Bajerna, a to je sada na svojoj koži osetio Red Bul Lajpcig i to kod svoje kuće.

Borusija Dortmund je u derbiju kola pobedila "bikove" u gostima 3:1 i tako još jednom potvrdila da igra toplo-hladno od početka sezone, a takav je bio i ovaj meč.

Za celo prvo poluvreme gosti iz Dortmunda nisu uputili nijedan šut u gol domaćina, a onda u drugih 45 minuta su dali tri gola.

Prvo je Džejdon Sančo u 55. minutu doneo prednost Borusiji, da bi Erling Haland u 71. minutu "zakucao" loptu u mrežu za 2:0, a potvrdio je trijumf nekih 13 minuta kasnije, kada je postigao i treći gol.

Za konačnih 3:1, postarao se Aleksander Sorlot u 90. minutu utakmice.