INTER PAO TAMO GDE SE NIJE OČEKIVALO: Vlahović i Golemić davali golove za čast! Napoli s igračem više dobio šamar!

Serija A, 16. kolo

Sada će svi s pažnjom gledati ka "San Siru" gde u derbiju kola igraju Milan i Juventus

Objavljeno: 20:07h

Inter je posustao! Posle 8 uzastopnih trijumfa "neroazuri" su zaustavljeni u Đenovi od Sampdorije koja im je nanela poraz 2:1. Zato će sve oči biti uprte ka "San Siru", gde se igra derbi između Milana i Juventusa, pa ćemo videti da li će "rosoneri" uvećati svoju prednost na tabeli ili će aktuelni šampion smanjiti zaostatak za milanskim timovima.

Inter je imao priliku da povede već u 12. minutu, ali Aleksis Sančes nije iskoristio penal.

Sampdorija je golove dala do poluvremena, a strelci su bili Antonio Kandreva iz penala i Balde Keita. De Fraj je u 65. smanjio na 2:1 i dao nadu u preokret, ali se do kraja ništa nije promenilo.

Kiks je iskoristila svakako Roma koja je slavila u gostima protiv Krotonea 3:1 i prišla "neroazurima" na 3 boda zaostatka i uključila se i ona u borbu za sam vrh tabele.

Iako u timu nije bilo Edina Džeka njegovu ulogu je odlično odradio Borha Majoral i u prvih 45 minuta sve rešio sa svoja dva gola, dok je treći s penala postigao Mkitarjan.

Interesantno je da je u drugom poluvremenu novi gol u dresu Krotonea postigao srpski štoper Vladimir Golemić, koji je u prethodnom kolu zatresao mrežu Intera, a sada i "vučice".

Srpski derbi se igrao u Rimu između Lacija i Fiorentine, a pobedu je odneo Sergej Milinković Savić 2:1.

Felipe Kaisedo je u 6. minutu zatresao mrežu "viole", a duplirao je prednost Imobile u 75. minutu.

Jedini gol za Fiorentinu je postigao naš Dušan Vlahović sa penala u 88. minutu.

Bolonja Siniše Mihajlovića je ostala bez tri boda u sudijskoj nadoknadi vremena, pošto je meč protiv Udinezea završen 2:2.

Tomijasu je doneo prednost domaćinu, ali je Pereira u 34. izjednačio. Ponovo Bolonja uzima vođstvo u 40. minutu preko Svonberga, ali isti igrač već na startu drugog poluvremena dobija drugi žuti karton i ostavlja svoj tim sa 10 igrača na terenu.

To su "zebre" iskoristile i preko Arslana u 92. minutu stižu do boda.

Atalanta je demolirala Parmu 3:0 i izjednačila se na tabeli s Napolijem koji je neočekivano u večernjem terminu doživeo poraz od autsajdera iz Specije 2:1.

Trijumf "Boginji" iz Bergama su doneli Mjurijel, Zapata i Gosens.

A u Napulju šok za domaćina i to sa igračem više je priredio Pobega u 82. minutu, samo pet minuta nakon što je Specija ostala sa igračem manje pošto je drugi žuti karton zaradio Ismajli.

Prethodno je Petanja u 58. minutu doneo prednost domaćinu, ali je Nzola u 68. izjednačio.