SOSIJEDADU PRIPAO DERBI BASKIJE! Portu pokvario Novu godinu Bilbau! Bez pobednika u poslednjem meču u 2020.

primera, 16. kolo

Poslednjeg dana 2020. igraju se poslednje dve utakmice 16. kola

Objavljeno: 19:17h

U utakmici 16. kola španske Primere, Real Sosijedad je kao gost savladao Atletik Bilbao u velikom baskijskom derbiju - 0:1 (0:1).

Jedini gol na utakmici postigao je Portu već u petom minutu meča na asistenciju Mikela Ojarzabala.

Sosijedad je tako ostao treći na tabeli sa 29 osvojenih bodova, dok je ljuti rival Bilbao tek 12. sa 18 bodova.

Utakmicu je obeležio i jubilej ofanzivnog veziste domaćih Raula Garsije koji je odigrao svoj 500. meč u La Ligi.

Fudbaleri Osasune i Alavesa igrali su nerešeno 1:1 u poslednjem meču u 2020. godini.

Osasuna je kao domaćin u Pamploni ostala sa igračem manje već u osmom minutu zbog direktnog crvenog kartona koji je dobio Ruben.

Domaćin je uprkos tome uspeo da povede u 68. minutu golom Roberta Toresa.

Izjednačenje i bod gostima u 75. minutu doneo je Lukas Peres iz penala.