DMITROVIĆ ZAUSTAVIO BARSU, BRAJTVAJT TRAGIČAR! Sevilja prekinula niz Emerija, Levante umalo prokockao 3 gola viška!

primera, 16. kolo

Danas su se igrale četiri utakmice La Lige

Barselona je kiksirala na svom terenu, dok je Sevilja slavila u derbiju protiv Viljareal u 16. kolu Primere.

Sevilja - Viljareal

Domaćin je nastavio sa odličnim partijama pobedom 2:0 (1:0) nad Viljarealom koji je poslednji poraz pretrpeo još u trećem kolu na gostovanju Barseloni.

Niz od 12 utakmica bez poraza je najbolji u istoriji kluba, ali ekipa trenera Unaija Emerija je danas bila nadigrana u Sevilji.

Domaći su došli u vođstvo već u osmom minutu iz penala koji je skrivio Huan Fojt. Siguran izvođač bio je Lukas Okampos.

Isti igrač je u 53. minutu izbacio Jusefa En-Nesirija jedan-na-jedan sa golmanom gostiju, a Marokanac nije propustio priliku da duplira prednost svog tima.

Viljareal nije uspeo da se vrati u meč do kraja itako su skliznuli na peto mesto na tabeli sa 26 bodova. Pretekla ih je upravo Sevilja koja ima isti broj bodova, ali bolju gol-razliku i dva meča manje.

Barselona - Eibar

Bez Lionela Mesija, Barselona je još jednom ispustila bodove. Eibar Marka Dmitrovića je odoleo na Kamp Nouu 1:1 (0:0) i stigao do važnog boda u borbi za opstanak.

U prvom poluvremenu nije imao sreće Martin Brajtvajt. Danac je u osmom minutu propustio da iskoristi penal. Dmitrović se bacio u pravu, svoju desnu stranu, ali nije ni bilo potrebe da interveniše jer je Brajtvajt poslao loptupored gola.

U 27. minutu istom igraču je poništen gol posle intervencije VAR-a zbog ofsajda.

U nastavku, gosti su stigli do vođstva u 57. minutu preko kapitena Kikea. Usman dembele je uspeo da izjednači već u 67. ali Barsa nije mogla do preokreta i sva tri boda do kraja meča.

Katalonci su šesti sa 25 bodova, a Eibar je 16. sa 16 osvojenih bodova.

Levante - Betis

Prava drama je viđena u Valensiji gde je viđeno čak sedam golova, Levante imao ubedljivu prednost nad Betisom, ali na kraju je jedva sačuvao - 4:3 (3:1).

Domaći su poveli već u drugom minutu utakmice golom Duartea, ali je Mandi izjednačio u 12.

Zatim u razmaku od samo dva minuta, Morales je odveo domaće na plus dva - 3:1 je bilo već u 24. minutu.

U nastavku, Marti povisuje na 4-1 u 55. minutu, ali meč se menja nakon direktnog crvenog kartona koji je dobio Rober Pier u 68. minutu.

Gosti su krenuli u ofanzivu i uspeli da stignu na gol zaostatka preko Serhia Kanalesa. Napadač je najpre pogodio sa bele tačke u 78. minutu, a osam minuta kasnije dao je gol iz igre i najavio pravu dramu u završnici.

Ipak, domaći su uspeli da odole sa igračem manje i izbiju na 12. poziciju sa 18 bodova.

Betis je deseti sa 19 osvojenih bodova.

Kadiz - Valjadolid

U poslednjem meču dana, Kadiz i Valjadolid su igrali bez golova.

Domaći tim je bio bliži pobedi, ali je morao da se zafdovolji bodom koji ih je ipak ostavio u prvoj polovini La Lige. Imaju 19 bodova na devetom mestu.

Valjadolid je i dalje u zoni ispadanja, na 18. poziciji sa 15 bodova, ali je ovo ohrabrujući rezultat za njih.

Primera, 16. kolo:

Sevilja - Viljareal 2:0 (Okampos 8p, En-Nesiri 53)

Barselona - Eibar 1:1 (Dembele 67 - Kike 57)

Levante - Betis 4:3 (Duarte 2, Morales 22, 24, Marti 55 - Mandi 12, Kanales 78p, 86)

Kadiz - Valjadolid 0:0