TEŠKOM MUKOM DO POBEDE! Inter uspeo da "preživi" Veronu, Roma je bila bolja večeras, Đenoa i Sasuolo slavili!

14. kolo serije a

Fudbaleri Intera pobedili su u gostima Veronu 2:1 u utakmici 14. kola italijanske Serije A.

Fudbalski klub iz Milana, jedva je pobedio Veronu, golom Milana Škrinijara 20. minuta pre kraja utakmice.

"Nerazuri" su tonuli ka novom kiksu, ali je slovački defanzivac, koji je jedno vreme bio na "ledu" kod Antonija Konte, skočio nebeski i odneo tri boda na sever Italije.

Mladi reprezentativac Srbije Ivan Ilić postigao je prvenac u Seriji A tako što je iskoristio veliki kiks golmana Intera Samira Handanovića.

I tako neustralisao pogodak Lautara Martinesa. Ipak, nije imao sreće da bude junak Verone u čemu ga je sprečio Škrinijar.

Klub iz prestonice je izašao na kraj sa Kaljarijem i pobedio sa 3:2.

Strelci su bili Veretu, Džeko, Manćini, dok je oba gola za klub sa Sardinije postigao Žoao Pedro.

Bolonja, našeg Siniše Mihajlovića, uspela je da iščupa bod protiv Atalante (2:2).

Ona je imala dva gola zaostatka protiv tima iz Bergama, međutim, golovima u poslednjih petnaestak minuta izbegla je poraz.

Od favorita, razočarao je Napoli, koji je na svom terenu jedva remizirao sa Torinom, 1:1.

Izabranici Đenara Gatuza su bili u zaostatku od 56. minuta i gola Ica, međutim, kapiten Lorenco Insinje u nadoknadi vremena doneo je bod Napolitancima.

Još tri gostujuće ekipe bile su uspešne.

Sasuolo je savladao Sampdoriju sa 3:2, uz odličnu partiju Kaputa, koji je zabeležio gol i asistenciju.

Đenoa je slavila sa 2:1 protiv Specije posle preokreta, a trijumf je doneo Krišito u 73. minutu iz penala.

Neočekivano laku pobedu ostvarila je i ekipa Beneventa i to nad Udinezeo rezultatom 2:0.