VALENSIJA PORAŽENA BEZ RAČIĆA, SIMEONE STIGAO DO 300. POBEDE! Mesi srušio Peleov rekord, konačno gol Brašanca!

primera, 15. kolo

Danas se igralo ukupno šest utakmica

Fudbaleri Sevilje pobedili su danas kao gosti Valensiju sa 1:0 u 15. kolu španske Primere.

Strelac gola vrednog trijumfa bio je Suso u 81. minutu. Sevilja je peta na tabeli sa 23 boda, dok Valensija ima 15 i zauzima 13. mesto.

Srpski fudbaler Nemanja Gudelj ušao je u igru u nadoknadi za Sevilju, dok Uroš Račić nije bio u timu Valensije zbog povrede mišića.

Elče i Osasuna su igrali nerešeno 2:2, uz gol srpskog fudbalera Darka Brašanca.

Gosti su poveli preko Rubena Garsije, a na samom startu drugog poluvremena izjednačio je Fidel.

Bivši igrač Partizana je u 64. minutu doneo drugi put prednost Osasuni, ali je Elče ipak kasnije izjednačio preko Karilja i osvojio bod. To je prvi gol Brašanca od januara kada je bio strelac u Kupu kralja, a prvi u La Ligi još od aprila 2018.

Osasuna se pomerila sa poslednjeg mesta, imaju 11 bodova, a prekinuli su niz poraza.

Ueska i Levante su odigrali nerešeno 1:1 (1:0) i tako su domaći sada fenjeraši jer imaju isti broj bodova i istu gol-razliku kao i Osasuna, ali su odigrali meč više.

Ueska je povela golom Ontiverosa iz penala u 31. minutu utakmice, a Gonzalo Melero je izjednačio i postavio konačan rezultat u 53. minutu.

Dijego Simeone je stigao do svoje 300. pobede kao trener Atletika u 499 utakmica i postao najbolji južnoamerički trener u istoriji lige. Njegov Atletiko je slavio na teškom gostovanju Sosijedadu u derbiju kola 0:2 (0:0).

Mario Ermoso i Markos Ljorente su rešili utakmicu u drugom poluvremenu.

Madriđani su ostali lideri sa 32 boda, a Sosijedad je ostao treći.

Barselona je bila ubedljiva na gostovanju Valjadolidu - 0:3 (0:2).

Sigurnu prednost stekla je već u prvom poluvremenu golovima Klemana Lenglea u 21. i Martina Bratvajta u 35. minutu.

Lionel Mesi je zaokružio trijumf golom u 65. minutu kojim je srušio rekord slavnog Pelea za Santos jer je ovo bio njegov 644. gol za Barsu - najviše što je neki igrač dao za jedan klub.

Viljareal i Atletik Bilbao su remizirali 1:1 (0:1).

Injaki Vilijams je takođe postavio rekord pretekavši čuvenog Alfreda di Stefana kao igrač u polju sa najviše uzastopno odigranih utakmica u ligi (172).

Uz to, postigao je vodeći gol za Baskijce.

Jeremi Pino je doneo bod domaćinu golom u 79. minutu utakmice.