ČELSI UBEDLJIV PROTIV KOMŠIJA, 2 GOLA EJBRAHAMA ZA 2 MINUTA! Burnli srušio Vukove za beg iz zone ispadanja!

premijer liga, 14. kolo

Kompletirano je 14. kola najjače engleske lige

U poslednje dve utakmice 14. kola engleske Premijer lige pobede su ostvarili domaćini.

Burnli je bio bolji od Vulverhemptona (2:1), a Čelsi je bio ubedljiv protiv gradskog rivala Vest Hem junajteda (3:0).

Burnli - Vulvs 2:1 (1:0)

Ešli Barns je poveo Burnli ka veoma bitnoj pobedi golom u 35. minutu utakmice.

Kris Vud je duplirao prednost nedugo nakon početka drugog poluvremena, a sve što su "Vukovi" uspeli da urade je da postignu počasni gol u 89. minutu preko Fabia Silve iz penala.

Burnli se ovim trijumfom izvukao iz opasne zone, u koju je sada upao Fulam Aleksandra Mitrovića.

Čelsi - Vest Hem 3:0 (1:0)

"Plavci" su se ubedljivom pobedom nad komšijama iz istočnog Londona popeli na peto mesto na tabeli.

Sve je počelo golom Tijaga Silve posle kornera koji je u 10. minutu izvei Džejson Maunt.

U drugom poluvremenu u igru je ušao Temi Ejbraham i sve rešio za tačno 101 sekundu. Postigao je dva gola (u 78. i 80. minutu) i doneo tri boda svom timu.

Premijer liga, 14. kolo:

Subota

Kristal Palas – Liverpul 0:7 Sautempton – Mančester Siti 0:1 Everton – Arsenal 2:1 Njukasl – Fulam 1:1

Nedelja

Brajton – Šefild junajted 1:1 Totenhem – Lester 0:2 Mančester junajted – Lids 6:2 VBA – Aston Vila 0:3

Ponedeljak

Barnli – Vulverhempton 2:1 (Barns 35, Vud 51 - Silva 89p) Čelsi – Vest Hem 3:0 (Silva 10, Ejbraham 78, 80)