FLIK POKAZAO KO JE GLAVNI - ZAMENIO ZAMENU: Najskuplje pojačanje Leroj Sane izveden iz igre posle samo 36 minuta!

autoritet

Reprezentativac Nemačke je bio vidno neraspoložen i posle meča

Objavljeno: 11:38h

Fudbaleri Bajerna juče su u derbiju 13. kola Bundeslige u poslednjim trenucima utakmice stigli do pobede na gostovanju Bajer Leverkuzenu (2:1).

Strelac oba gola bio je odnedavno zvanično najbolji fudbaler sveta, Robert Levandovski.

Zanimljiva situacija desila se na ovoj utakmici, a u glavnoj ulozi bili su trener minhenskog velikana Hans-Diter Flik i letošnje pojačanje Leroj Sane.

Leroj Sane

Naime, u 32. minutu se povredio Kingsli Koman, pa je umesto njega u igru ušao upravo Sane, skupo plaćeno pojačanje Bajerna.

Ipak, on je na terenu bio samo do 68. minuta, kada je Hansi Flik odlučio da ga izvede iz igre, a umesto njega na teren je kročio Musiala.

Sane je bio šokiran odlukom trenera, te je razočarano, a pomalo i nezainteresovano gledao ostatak utakmice.

Hansi Flik

Flik je ovako posle utakmice obrazložio svoju odluku.

- Kad vršimo izmene, moramo to da radimo razumno. Ako pogledate drugo poluvreme, Tomas Miler je apsolutno neophodan, Serž Gnabri je popravio igru u drugom delu, pa sam zato zamenio Sanea.

- Morali smo tako da reagujemo jer nije bilo druge opcije - završio je trener Bajerna.

Sane je letos stigao u Minhen iz Mančester Sitija u transferu vrednom 45 miliona evra koji s bonusima može da dostigne 60 miliona.