LIONEL MESI ISPISAO ISTORIJU: Argentinac stigao Pelea! Uskoro će biti neprikosnoven!

Veliki rekord

Sjajno dostignuće za kapitena katalonskog kluba

Objavljeno: 19:23h

Fudbaleri Barselone i Valensije odigrali su danas nerešeno 2:2, u utakmici 14. kola španske Primere.

Lionel Mesi postigao je prvi gol za svoj tim i izjednačio rekord po broju postignutih golova za jedan klub, koji je do sada držao legendarni brazilski fudbaler Pele. Pele je za Santos postigao 643 gola, a rekord je bio važeći od 1974. godine.

Valensija je povela golom Muktara Diakabija u 29. minutu, a do kraja prvog poluvremena Barselona je izjednačila golom Mesija koji je prvo promašio penal, a zatim u nastavku akcije je dao gol glavom, u četvrtom minutu nadoknade vremena.

U drugom poluvremenu Barselona je povela golom Ronalda Arahua u 52. minutu meča, dok su popularni "slepi miševi" izjednačili golom Urugvajca Maksimilijana Gomesa u 69. minutu.