ODIGRANA NAJTUŽNIJA UTAKMICA SRPSKOG FUDBALA: Pobeda za Zoltana Saba!

Superliga Srbije

Smogli su snage ipak da odigraju meč posle iznenadne smrti trenera

Objavljeno: 15:16h

Odigrana je možemo slobodno reći najtužnija utakmica srpskog fudbala. Fudbaleri TSC-a su samo dva dana posle iznenadne smrti trener Zoltana Saba izašli na teren i odigrali odloženi meč protiv Inđije.

Takoreći za svog šokantno preminulog trenera, koji je umro u utorak ujutru od kako se pretpostavlja plućne embolije, igrači kluba iz Bačke Topole su pobedili kao gosti 3:0.

Pre početka i tokom utakmice su viđene izuzetno potresne scene, jer se videlo koliko su igrači TSC-a slomljeni gubitkom, mnogi su plakali tokom minuta ćutanja, a suze su im lile niz lice i nakon postignutih golova.

Poveli su već u 4. minutu, kada je kapiten Saša Tomanović postigao gol posle kornera. Do poluvremena su duplirali vođstvo, strelac je bio Jug Stanojev. Konačan rezultat postavio je Marko Petković u 67. minutu.

Ovo je prvi trijumf TSC-a na strani, nakon tri uzastopna neuspeha.

Do kraja polusezone ostalo je još samo da Vojvodina i Proleter odigraju meč (četvrtak, 15.00).

Drugi deo počinje 6. februara.

Superliga, 19. kolo:

Inđija – TSC 0:3 (0:2) Tomanović 4, Stanojev 38, Petković 67

15.00 Vojvodina – Proleter

Sreda: Bačka – Radnički 1:2 (0:1) Partizan – Mladost 4:0 (2:0) Rad – Spartak 0:1 (0:1) Zlatibor – Mačva 0:1 (0:0) Javor – Voždovac 3:1 (2:1) Metalac – Crvena zvezda 0:1 (0:1) Napredak – Novi Pazar 0:0 Radnik – Čukarički 0:1 (0:1)