NASTAVILI SE ŠOKOVI OD VIKENDA: Bilić bez Baneta zauzdao moćni Siti na Etihadu! Čelsi poveo, pa izgubio u 95.

Premijer liga, 13. kolo

Dve ekipe iz vrha tabele su kiksnule u drugom uzastopnom meču

Objavljeno: 23:35h

Šokantni rezultati u uvodna dva meča Premijer lige. Posrtanje timova iz vrha tabele se nastavilo s vikenda u radnu nedelju, a ovog utorka su kiksnuli i Mančester Siti i Čelsi.

VBA, jedan od najslabijih timova u ligi, iznenadio je nasred "Etihada" pulene Pepa Gvardiole i izvukao nerešeno 1:1.

Naš Branislav Ivanović je posle kiksa za vikend u ovom meču ostao na klupi i to je izgleda bio dobar potez, jer je odbrana koju je postavio Slaven Bilić izdržala skoro sve nalete favorizovanih "građana".

Domaćin je poveo u 30. minutu preko Gundogana, ali je u 43. minutu stiglo izjednačenje autogolom Rubena Dijasa.

A u prvom meču dana, novi šok za Lampardov Čelsi. "Plavci" su posle preokrta izgubili na gostovanju u Vulverhemptonu 2:1.

To im je drugi uzastopni poraz.

Ekipa iz Londona je, štaviše, povela u ovom susretu preko Žirua u 49. minutu.

Međutim, u 66. Podens poravnava rezultat, da bi pravi šok stigao u 5. minutu sudijske nadoknade. Brz kontranpad "vukova" i Pedro Neto trese mrežu za tri boda i pobedu nad favoritom.